چرمسازی Horween

چرمسازی Horween

یک تجارت خانوادگی با یک قرن سابقه

کمپانی چرم Horween که یک تجارت خانوادگی است، بیش از ۱۰۰ سال است که در کار چرم سازی مشغول به فعالیت است.این کمپانی روابط بسیار خوبی با چند برند کفش دارد که از چرم های این کمپانی برای لوکس کردن هر چه بیشتر محصولاتشان استفاده می کنند.(چرمسازی)

نیک هوروین پس از رسیدن به ریاست این کمپانی در سال ۲۰۰۸، پنجمین نسل از خانواده اش است که در کمپانی چرم Horween کار می کند. پدر او Arnold skip Horween از سال ۲۰۰۳ رئیس این مجموعه بود و آنها باهم یکی از قدیمی ترین مراکز چرم سازی در آمریکا را اداره می کردند.(چرمسازی)

این کمپانی در سال ۱۹۰۵ توسط Isador Horween که در سال ۱۸۹۳ از سرزمین مادری خود در اوکراین به آمریکا مهاجرت کرد، تاسیس شد. او از سال ۱۸۹۳ تا ۱۹۰۵ در مراکز چرم سازی مختلف در شیکاگو کار کرد و سپس تصمیم گرفت به تنهایی مرکز چرم سازی خود را تاسیس کند که هم اکنون آخرین مرکز چرم سازی این شهر محسوب میشود.(چرمسازی)

این کمپانی توانست در دوره ای که تعداد مراکز چرم سازی در آمریکا سریعا رو به کاهش بود، دوام بیاورد. از میان بیش از ۲۵۰ مرکز در سال ۱۹۷۸، در حال حاضر کمتر از ۱۲ مرکز باقی مانده است. این مرکز یکی از معدود مراکزی است که چرم را از حالت پوست خام تا چرم نهایی پردازش می کند. او عمدتا پوست گاو(که ۸۵ درصد از مجموع تولیدش را شامل میشود) و پوست اسب را پردازش می کند، البته مقدار کمی پوست گوساله هم در کارهای این کمپانی دیده میشود(چرمسازی)

 نیک هوروین به خاطر تعهدش به تولید مکانیکی با دخالت دست همچنین به خاطر خودداری اش از برش گوشه ها وقتی صحبت از مواد اولیه و ترکیبات مورد استفاده میشود، برای تعدادی از برندها یک منبع مورد اعتماد از چرم است. به طوری که کارکنانش که بیشترشان تمام عمرشان را در این مرکز کار کرده اند، همان استانداردهایی را رعایت می کنند که بیش از ۱۰۰ سال است پابرجاست.

گرچه هنوز چرم ها با دخالت دست و با استفاده از روشهای سنتی که در طول نسلها حفظ شده است، تهیه و تولید می شوند، اما ماشین آلات مدرن نیز در این مرکز دیده می شود تا از تغییرات در صنعت عقب نماند. این مرکز دارای یک کارخانه پردازش ضایعات است که با استانداردهای آژانس حمایت از محیط زیست آمریکا کاملا مطابقت دارد.

چرم مورد علاقه کفش

با انتخاب این مرکز توسط چندین برند ورزشی کفش برای افزودن عنصری لوکس به طراحی های شان، کفش ثابت کرده که بازار بسیار مهمی برای این مرکز است. نیو بلنس، ریبوک و آدیداس از جمله برندهایی هستند که از چرم های تولیدی این مرکز استفاده می کنند.(چرمسازی)

Nick Horween می گوید کمپانی اش حدود پنج سال است که با برند نيوبلنس کار می کند. به گفته او، این برند بنا به رنگ و طراحی کفش مورد نظر از چرم های متفاوت این مرکز استفاده می کند. این برند بر اساس نیازهایش چرم های مورد نظرش را سفارش می دهد. سپس این کمپانی با استفاده از مهارتش اصلاحات لازم و مفید را انجام میدهد.(چرمسازی)

در ماه آگوست سال گذشته، نيو بلنس اعلام کرد که در ۱۳۰۰  و ۹۹۸ مدل این برند از چرم های این مرکز استفاده کرده است. در ۱۳۰۰ مدل از سایه های خنثی قهوه ای و در ۹۹۸ مدل از چرم سیاه در رویه استفاده شده است. از چرم علاوه بر رویه، در پاشنه، زبانه کفش و آستری داخل کفش نیز استفاده میشود.

هوروین می گوید از زمان و کاری که برند نیوبلنس برای ارائه طراحی هایش گذاشته، قدردانی می کند. او معتقد است که مصرف کنندگان کیفیت بالای محصولات و تفکری که پشت طراحی شان بوده را کاملا درک می کنند. او اعلام کرد با توجه به توافقش با این کمپانی نمی تواند بگوید که این کمپانی از چه نوع چرم هایی استفاده می کند، ولی در همین جا  اعلام می کند که چرم Cordovan جزو آن دسته از چرم ها نیست.

در دنیا تنها تعداد معدودی از چرم سازان هستند که چرم اصل صدفی Cordovan تولید می کنند که به خاطر منطقه اسپانیایی Cordoba به این اسم، نام گذاری شده است. کمپانی آرژانتینی Rosinante، کمپانی انگلیسی Clayton، کمپانی ژاپنی Shinki – Hikaku و این مرکز تنها مراكز تولید این نوع چرم در دنیا هستند. این چرم از اسبهای پرورش یافته در منطقه ای که ذکر شد گرفته میشود که این چرم از پوست دو طرف کفل هر اسب تهیه میشود که به سختی برای ساخت یک جفت کفش کافی است. پوسته های بیضی شکل اسب دباغی شده و شش ماه طول می کشد تا به چرم تبدیل شود در نتیجه چرم بسیار زیبا و با دوامی است. با گذشت زمان کیفیتش بالاتر می رود(چرمسازی)

نیک هوروین درباره اینکه چرم چه چیزی در طراحی کفش ورزشی با خود به همراه دارد، به افزودن زیبایی و دوام آن اشاره می کند. او اضافه می کند برخلاف برخی کفشهای ورزشی، اسنیکرزها(Sneakers)ی تولید شده از چرم با پوشیدن و گذشت زمان به زیبایی شان افزوده میشود.

کمپانی ریبوک اخیرا اعلام کرده که از چرم هاروین در مجموعه کلاسیک و لوکس چرمی خود استفاده می کند. این طراحی ها با یک رویه به رنگ مشکی یا چرم روغن خورده قهوه ای با جزئیات یک بوت در دسترس است. ظاهر این کفش کمی کهنگی به همراه دارد. ریبوک در مجموعه کلاسیک چرمی Borgue خود با این کمپانی همکاری داشته و کفشهایی به رنگهای شرابی و سورمه ای تولید کرده است. کمپانی مادر ریبوک و آدیداس سال گذشته از چرم این مرکز در مجموعه کلاسیک Stan Smith Silhouette استفاده کرده اند. در این مجموعه از یک رویه یک تکه چرم استفاده شده است.(چرمسازی)

به گفته چرم سازان، چرم گیاهی Essex با مرور زمان زیبایی بیشتری به خود می گیرد. برند ورزشی Wolverine با راه اندازی سیستم سفارشی سازی، به مشتریان خود این امکان را میدهد که چکمه ۱۰۰۰ مایلی خود را طراحی کنند، محصولی با تاریخچه ۱۰۰ ساله که با رویه چرمی تهیه شده از این مرکز تولید میشود.(چرمسازی)

چرم Chromexcel این مرکز، حدود ۱۰۰ سال پیش ابداع شد که یکی دیگر از مواد اولیه ای است که اغلب در کفش استفاده میشود. چین و شکن های طبیعی این چرم ظاهر خشن و ناهمواری به آن می دهد و می تواند به درجه براقیت بالایی در پرداخت نهایی برسد. در طول تولید این محصول(۲۸ روز) این چرم ۹۰ بار به صورت جداگانه تحت پردازش قرار می گیرد.

ابتدا با کروم دباغی می شود، قبل از اینکه با مواد گیاهی سنگین از جمله ترکیبی از عصاره درختان و مواد طبیعی دوباره دباغی شود. نتیجه این فرآیند دباغی دوگانه، چرمی نرم با ظاهری ناهموار است که رنگ طبیعی خود را حفظ می کند. قالب گیری آسان این چرم آن را برای تولید کفش ایده آل می کند.

نیک هوروین کفش را به عنوان بخش مهمی از تجارتش بیان می کند. انواع چرمهایی که توسط این مرکز تولید میشود، آن را برای برندهای مختلف جذاب می کند. او خود را یکی از معدود چرم سازان موفقی میداند که در آمریکا باقی مانده است. به گفته آقای هوروین، این کمپانی همواره به دنبال پیشرفت و کشف فرصت های جدید است و پیش بینی می کند که همکاری اش با برندهای کفش در آینده بیشتر شود.(چرمسازی)

صنایع چرم دلیر نیز با سابقه ی بیش از نیم قرن تجربه خانودگی (حسن زاده دلیر) و پیشگام در فن آوری و ارتقاء چرم در صنعت چرم ایران درصدد افزایش هرچه بیشتر کیفیت و تولید چرم می باشد. ما امیدواریم با کسب تجربه های فراوان از چرم سازی های جهانی, با افتخار راه تولید با کیفیت را ادامه دهیم.(چرمسازی)

آموزش ساخت کت چرم

آموزش ساخت کت چرم

چرم به سبب جنس و خواص ویژه‌ای که دارد شرایط استفاده از آن متفاوت است و به طور مثال شما در آموزش ساخت کت چرم به مراتب باید نکات بیشتری را رعایت کنید تا یک کت پارچه ای.

اگر می‌خواهید نکاتی دربارهٔ دوخت و دوز با چرم مخصوصا آموزش ساخت کت چرم را بدانید مطلب سایت صنایع چرم دلیر را از دست ندهید.

نوک سوزن در آموزش ساخت کت چرم بسیار تیز و برنده است. در واقع با هر بار ورود سوزن در چرم برش کوچکی ایجاد می گردد و نخ از آن عبور می کند.

با افزایش تعداد لایه های چرم باید از سوزن های ظریف تر استفاده نمود.در بین سوزن ها شماره های ۱۱،۱۴ و ۱۶ بیشتر بکار می رود.اگر با مشکلاتی از قبیل جا افتادگی بخیه و یا پاره شدن مکرر نخ مواجه میباشید، سوزنی با شماره دیگر استفاده کنید.

آموزش ساخت کت چرم

اندازه بخیه :

به سبب اینکه سوزن چرم در این آموزش ، چرم را برش می دهد، اندازه بخیه ها نباید بسیار کوچک باشد.

قبل از آغاز به دوخت روی قطعه ای کوچک بخیه و نوع نخ را امتحان کنید.

نیز به خاطر داشته باشید ،حدود نیم سانت فاصله زیر پایی پارسه از لبه چرم در آموزش را آغاز نماید.

لبته در بعضی از موارد که اندازه بخیه بزرگ است از حرکت برگشت برای مقاوم کردن درز استفاده می گرددولی در نظر داشته باشید که کشش نخ بسیار نباشد.

نخ دوخت :

در آموزش ساخت کت چرم باید از نخ با دوام و مناسب استفاده نمود. نخ های ریون نسبت به نخ های پنبه ای و یا ترکیبی از آن ها بسیار مناسب ترند.

همچنین نخ های مخصوص دوخت چهل تکه و گلدوزی برای دوخت چرم منا سبند. برای امتحان مقاومت نخ حدود ۳۰ سانت آن را از قرقره باز کنید و با دو دست بکشید. اگر نخ پاره شد، دوام آن برای دوخت چرم مناسب نیست.

آموزش ساخت کیف پول چرمی

آموزش ساخت کیف پول چرمی

مناسب بودن الگو و طراحی هر محصول چرمی کاملا سلیقه ای است؛ هدف صنایع چرم دلیر این است که شما یکبار نگاهی به صفر تا صد آموزش ساخت یک کیف پول چرمی دستدوز داشته باشید و قسمت هایی را که با آن آشنایی ندارید را یاد بگیرید.

لذا اگر مدل نهایی از نظر شما در این آموزش ساخت کیف پول چرمی زیبا و کاربردی نیست، باز هم مطالب زیادی را میتواند به شما آموزش دهد.

 

 

زیرا در کیف پول ها صرفا طرح های مختلف و شخصی سازی شده  وجود دارد اما تقریبا دوخت قسمت های مختلف آن به یک صورت اجرا خواهد شد.

این آموزش کاملا بر اساس مطالبی است که در این سایت در اختیار شما قرار گرفته و امیدواریم با توجه به زمان و دقت صرف شده برای تهیه این آموزش تصویری توسط تیم صنایع چرم دلیر، مطالب برای شما مفید باشد.زیر پایی پلاستیکی

آموزش ساخت کیف پول چرمی

 

کیف پول چرمی که در این ویدیوی آموزش ساخت کیف پول چرمی دوخت آن را مشاهده می کنید، هم طراحی ساده ای دارد و هم دوخت آن بسیار ساده است.

در این کیف پول خیلی جادار نیست، ویژگی خاصی هم ندارد اما میتواند یک جایگزین شیک و مناسب برای کیف پول قدیمی تان باشد.

اگر رابطه خوبی با دوخت چرم ندارید، این کیف پول چرمی برایتان مناسب است چون قسمت های کمی را باید بدوزید و بیشتر با چسب سر و کار دارید یا نخ و سوزن!

با یک کاتر تیز چند برش با فواصل یکسان روی تکه های چرم داخل کیف بزنید. این شیارها جای کارت هایتان هستند و تعدادش آنها به خودتان بستگی دارد.

می توانید از یک کارت به عنوان الگو استفاده کنید و با آن اندازه شیارها را مشخص کنید. استفاده از خط کش فلزی هم باعث میشود برش ها صاف و دقیق باشند.

به همین سادگی یک کیف پول چرمی ساختید. اگر به تازگی به چرم دوزی علاقه پیدا کرده اید، این ویدیو می تواند شروع خوبی برای ورود به دنیای چرم باشد. لطفاً تصاویر کیف پول هایی که می سازید را با صنایع چرم دلیر به اشتراک بگذارید. تجهیزات اداری

منتظر ویدیو های آموزشی بیشتر از صنایع چرم دلیر باشید.

طرز ساخت دیوار پوش های چرمی در دکور ساختمان

طرز ساخت دیوار پوش های چرمی در دکور ساختمان

 

این یک واقعیت است که امروزه مصالح و متریال نوین دکور ساختمان هم چون دیوار پوش ها تاثیر شگرفی در طراحی دکوراسیون داخلی هر فضایی دارند و هر چه تنوع متریال دکور در دسترس طراحان داخلی بیشتر باشد می توانند فضایی با کیفیت تر و زیباتری ایجاد کنند.

جالب اینجاست که دیوار پوش ها جزء متریالی هستند که هر چقدر هم که متنوع باشند باز هم مشتریان مایل به استفاده از تنوع بیشتری هستند.
از جمله متریالی است که قدرت فضاسازی بالایی داشته و به صورت معمول در فضاها و دکور های لوکس استفاده می گردد چرم است. چرم ها با داشتن تنوع فراوان در طرح و رنگ می توانند با هر دکوری سازگار گردند.
جهت استفاده از چرم به عنوان یک دیوارپوش دکور در دکوراسیون داخلی ساختمان می بایست از پنل های چرمی که با ابعاد، طرح و رنگ های مختلف تولید می گردد استفاده نمود.

دیوارها یکی از عناصر اصلی ساختمان ها هستند. اینکه چه نوع پوششی برای آن های منزلتان انتخاب کنید، ملزم به دانستن چند نکته مهم است؛ نکاتی مانند نوع کاربری فضا، میزان بودجه، سبک مبلمان و نقش دیواری که قصد پوشش آن را دارید.
دیوار پوش های متنوعی به همین منظور در بازار وجود دارند. شما می‌توانید مناسب با سلیقه و کاربری تان یکی را انتخاب کنید.
یکی از دیوار پوش هایی که از گذشته تا به حال مورد استفاده قرار گرفته، دیوار پوش‌ چرمی است.

انواع دیوار پوش چرمی

خوشبختانه دیوار پوش های چرمی در ساختمان امروزه در انواع گوناگونی طراحی و تولید می‌شوند.
رول، پنل و تایل چرمی از این دسته هستند که در مدل ها و طرح های متنوعی ارائه می‌شوند.
در صورتی که تمایل داشته باشید قسمتی از دیوار را طراحی کنید، می‌توانید از انواع دیوار پوش چرمی که به صورت پنل و تایل تولید می‌شوند، استفاده کنید.

محل‌های مناسب نصب دیوارپوش چرمی

از دیوارپوش چرمی می‌توانید روی تمام دیوارهای منزل استفاده کنید اما ما به شما پیشنهاد می‌کنیم به دلیل اینکه چرم از نظری بصری سنگین و گیراست، فقط روی قسمتی از آن فضای مورد نظرتان دیوارپوش چرمی نصب کنید. قسمت‌هایی مانند پشت میز تلویزیون، بالای تختخواب، قسمتی از دیوار پذیرایی و ناهارخوری به عنوان نقطه کانونی و… از جمله فضاهایی هستند که علاوه بر کاربردی بودن می‌توانند با انتخاب پوشش چرم، نقطه عطفی در هر منزلی‌ باشند.

طرز ساخت دیوار پوش های چرمی در دکور ساختمان

رنگ و طرح مناسب دیوار پوش چرمی

در زمینه دیوار‌ پوش چرم طراحی‌های متفاوتی صورت گرفته است.
تنوع این محصول به حدی رسیده که گاهی تشخیص آنها از پنل‌های کامپوزیتی و کاغذدیواری مشکل است.
دسته‌ای از دیوار پوش های چرم به صورت پنل‌های سه‌بعدی در ساختمان طراحی می‌شوند. در بعضی از آنها نگین و سنگ‌های زیبا کار می‌شود که سبب شکوه بیشتر این دیوارپوش ها می‌شود.
امکان نورپردازی در این پنل ها کمک فراوانی به جلوه و زیبایی آنها می‎کند. به دلیل اینکه بازتاب نور در چرم خیلی کم است، نورپردازی کمک می‌کند فضای ساختمان از یکنواختی دربیاید و به شکوهی ویژه دست یابد.

مزایای استفاده از دیوار پوش‌های چرم در دکور ساختمان

نصب آسان دیوارپوش
عایق صوتی و حرارتی
طراحی در ابعاد و اندازه‌های متفاوت
تنوع در رنگ و طرح
مناسب با سبک مدرن و کلاسیک

دستگاه بارابان میلینگ استیل- چرمسازی

دستگاه بارابان میلینگ استیل- چرمسازی

دستگاه بارابان میلینگ استیل

دستگاه بارابان میلینگ استیل جهت تولید چرمهای با بوی مناسب و بسیار نرم جهت تولید کیف , کفش و دیگر محصولات چرمی و ایجاد حالت پفکی زیبا در چرم است.

دستگاه بارابان قابلیت اضافه کردن اسانس ها برای بوی چرم، تنظیم درجه حرارت داخل، تتظیم رطوبت داخل برای افزایش کیفیت چرم می باشد.

میلینگ زمانی انچام می شود که بعد از عملیات رنگرزی چرم ها برای اینکه حالتی نرم داشته باشند به مدت چندین ساعت در داخل بارابان های (درام) مخصوصی غلت می خورند.

 

خلاصه ای از فعالیت های ما:

بیش از نیم قرن سابقه فعالیت در صنعت چرمانواع کیف , کفش , کتاب , کمربند و…با کیفیت ترین محصولات چرمی را با ما تجربه کنید

توسط محققان کشور صورت گرفت؛ با فناوری نانو مقاومت بالای چرم طبیعی در برابر شعله در تولید چرم طبیعی محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق شدند پروژه ای در راستای مقاوم سازی چرم طبیعی در برابر شعله را با فناوری نانو در صنعت چرم ظبیعی به نتیجه برسانند.
در دنیای امروز بدون شک مشتریان از مهم ترین سرمایه های هر سازمان اعم از تولیدی و خدماتی محسوب می شوند. اهمیت مشتری و رضایت او چیزی است که به رقابت در سطح جهانی منتهی می شود.از آنجایی که صنعت کفش به عنوان یکی از صنایع مهم در هر کشور محسوب می شود.
بعد از سنگ وچوب، چرم را می توان به عنوان قدیمی ترین همدم انسان برشمرد.از زمان های بسیار دور چرم به عنوان پوششی برای انسان های نخستین بوده و هم اکنون نیز هست,  چرم همچنان از محبوبیت بالایی در بین بسیاری از جوامع جهانی برخوردار است.