زبان ما را بشناسید (صنعت چرم سازی)

زبان ما را بشناسید (صنعت چرم سازی)

زبان ما را بشناسید(صنعت چرم)

جهت درک بهتر ویژگی ها و فرایندهای مربوط به صنعت چرم سازی و دباغی، قصد داریم تا شما را با برخی از اصطلاحات متداول در این صنعت آشنا کنیم:

جرم سازی

آنیلین:(صنعت چرم)

رنگ و تمام کننده هایی که هیچگونه رنگدانه ای ندارند و وقتی که بر روی چرم استفاده می شوند، لایه ای شفاف ایجاد می کنند که باعث شده تا بافت اصلی محصول چرمی جلوه پیدا کند.

 

آنیلین فینیش:(صنعت چرم)

اساساً در مرحله فینیش و جهت جلوه بهتر بافت طبیعی چرم، یک روکش شفاف بر روی آن قرار می گیرد.

 

چرم بافر شده (صنعت چرم):

چرمی که به شکل جیر درآمده است و می توان از آن به عنوان چرم بافت دار، نوبک یا جیر نام برد.

 

چرم سیمانی:(صنعت چرم)

به چرم هایی اطلاق می گردد که می توان از آنها جهت وصل کردن تکه های چرمی دیگر به هم استفاده کرد.

چرم سیمانی

چرم ترکیبی دباغی شد(صنعت چرم)

چرم هایی که با استفاده از کروم و مخلوطی از عصاره ها و روغن های گیاهی در کنار موم های امولسیون یا تصفیه نشده، دباغی می شوند.

 

چرم دانه اصلاح شده:(صنعت چرم)

چرمي كه جهت يكدست شدن سطح آن، سمباده زده شده است.

 

کروک: (صنعت چرم)

رنگی که بر روی چرم نهایی زده می شود.

 

کراست:

چرمی که دباغی شده است، اما هنوز به مرحله نهایی خود نرسیده است.  چرم های کراست اغلب دارای رنگ طبیعی هستند و یا بعداً رنگ شده اند، اما هیچگونه روغن یا ماده دیگری جهت بهبود چرم، به آن ها اضافه نشده است.

 

چرم جمع شده (دراو):

سطح آب رفته، چروکیده یا چین خورده چرم را می گویند.

 

پرس خورده:

به تکه ای چرم مسطح که الگو یا بافتی بخصوص بر روی آن به وسبله پرس نقش بسته باشد و از طریق فشار بسیار زیاد برجسته شده باشد.

 

چرم روغنی:(صنعت چرم)

چرمی که با روغنهای امولسیون شده تغذیه و بهبود یافته باشد.

 

فینیش کردن چرم:(صنعت چرم)

بکار بردن موادی روی سطح چرم جهت رنگ آمیزی، محافظت یا پوشش نقص چرم بوسیله ماسک.

 

چرم دانه کامل (صنعت چرم):

چرمی که سطح آن کاملاً دست نخورده باقی مانده است و نشان دهنده تمامی خصوصیات طبیعی پوست است.

 

چرم گلیز یا لعاب دار دستی:

چرمی که بوسیله یک میله شیشه ای صیقل داده شده است.

 

چرم داغ شده:

چرمی که بوسیله روغن و گریس های تصفیه نشده جلا داده می شود. این چرم که بدون استفاده از آب و امولسیون کننده ها به دست می آید، حالت بسیار غنی تری در مقایسه با دیگر چرم ها دارد. چرم های داغ شده معمولاً کشش و مقاومت بسیار مطلوبی در برابر آب از خود نشان می دهند. صنعت چرم

 

چرم رنگ شده در بارابان (درام):

چرمی که در مرحله پرداخت مجدد، به آن رنگ تزریق شده است. این چرم با نام چرم رنگ شده بوسیله بارابان (درام (Drum-dyed) نیز شناخته می شود.

 

چرم چسبانده شدن:

چرمی که با قرار دادن و خشک کردن آن بر روی صفحات بزرگ شیشه ای یا سرامیکی بوجود می آید. این چرم ها دارای خاصیت کششی و دانه ای صاف بسیار کمی هستند.

 

چرم پول اپ:

روشن شدن موقتی بعضی از چرمها در زمان جمع شدن. در واقع این موضوع به دلیل جابجا شدن روغن و موم موجود در چرم ایجاد می شود.

 

ریتن (Retan) یا دباغی مجدد:

در این روش بوسیله چرب کردن و استفاده از مواد معطر برنزه کننده، اقدام به اشباع کردن و حفظ حالت چرم و پوست می شود.

 

پوسته یا شل (Shell):

یک ساختار فیبر متراکم که فقط در قسمت عقبی بدن اسب سانان وجود دارد.

 

چرم تاگلد یا ضامن (Toggled):

چرمی که پس از کشیده شدن بر روی صفحه ای فلزیف خشک شده و در جای خود ثابت شده است.

 

دباغی گیاهی:

یکی از  روش های دباغی که در آن از روغن های گیاهی بدست آمده از پوست برخی از درختان استفاده می شود. این روش دباغی بسیار سنتی و قدیمی است و دباغی چرم به این روش نسبت به دباغی کروم به زمان بیشتری نیاز دارد. صنعت چرم

 

سنگینی چرم:

این مورد در صنعت چرم سازی و دباغی به ضخامت یا دوام چرم نیز شناخته می شود. چرم معمولاً با واحد های اونس یا میلی متر یا 0.5 اونس یا 0.2 میلی متر فروخته می شود. به عنوان مثال ، 5 الی  5.5 اونس (2.0 الی 2.2 میلی متر) ضخامت معمول کفش های چرمی است که تولید می شوند.

 

چرم مرطوب (صنعت چرم):

این چرم ها، درست مثل روغن های چرب، بوسیله روغنهای امولوسیون و واکس ها، تقویت شده اند.

پا یا فوت مربع:

مقیاس اندازه گیری مساحت چرم می باشد و از کلماتی مانند رول یا متر استفاده نمی شود.

ویروس کرونا نباید از حرکت رو به جلوی بخش های چرم و مد جلوگیری کند

ویروس کرونا نباید از حرکت رو به جلوی بخش های چرم و مد جلوگیری کند

ویروس کرونا نباید از حرکت رو به جلوی بخش های چرم و مد جلوگیری کند

از ماه آوریل امسال (فروردین ماه ۱۳۹۹)، ما 14 ساعت توسط انجمن های چرم ایتالیا وبینار  ترتیب داده شد و طی این وبینارها از متخصصان عرصه تولید، پایدار سازی، تجارت، خرده فروشی، تأمین منابع و پپیشگامان دیگر حوزه های مربوطه دعوت شد تا تخصص و تجربه خود را با صنایع چرم و مد به اشتراک بگذارند و در مجموع بیش از 6000 شرکت کننده در این وبینارها شرکت کردند.

شورای چرم

انجمن دباغان ایتالیایی (UNIC) و شورای چرم و پوست آمریکا (LHCA) نیز به این وبینارها دعوت شدند تا نظرات تخصصی خود را در مورد نحوه برخورد اعضایشان با چالش های ناشی از همه گیری ویروس COVID-19  به اشتراک بگذارند. همچنین، انجمن UNIC از این وبینار برای اعلام بازگشایی کارخانه های چرم سازی خود در ماه مه استفاده کرد.

در حقیقت وبیناری که در ماه ژوئن برگزار گردید، باعث شد تا بار دیگر چرم، به هدف خود که همانا جلب توجه مصرف کنندگان به ویژگی های برجسته خود همچون پایداری، دوام و زیبایی است دست پیدا کند. علاوه بر این، نمایندگان فدراسیون ملی حیات وحش ایالات متحده آمریکا و شرکت Woolmark از جمله حاضرین در این وبینار  بودند که برای اولین بار برای سخنرانی در مجموعه وبینار های ما دعوت شده بودند. همچنین بسیاری از رویدادهای حضوری که توسط شرکت ای پی ال اف (APLF) برگزار شده اند، در حال حاضر در وب سایت این شرکت و بصورت آنلاین نیز قابل مشاهده هستند و علاوه بر این محصولات ترند بهاره/تابستانه سال 2021 و رنگ و مواد اولیه ترند پاییزه/زمستانه 2021-22 این شرکت نیز از طریق رویدادهای آنلاین این شرکت به مخاطبان در سرتاسر جهان اعلام شده است.

ترند های پاییز و زمستان سال 2021-22، با عنوان «زمینی دیگر… عصری جدید» ارائه دهنده رنگ و مواد اولیه ترند شده ای است که قابل بازیافت هستند و به نوعی به چرخه طبیعی زمین باز می گردند. در واقع این ایده به ما کمک می کند تا درباره فردای این کره خاکی به شکلی مثبت فکر کنیم و در واقع پاسخی است به احساسات ناشی از همه گیری ویروس کرونا و مشکلاتی که در یک سال گذشته سرتاسر دنیا را درگیر خود ساخته است.

ما همچنین در این وبینار برنده مسابقه آنلاین «طراحی کیف» را که باید در همایش «Fashion access» اعلام میشد را معرفی کردیم که خانم ماری چان از کالج Central Saint Martins با طراحی کیفی تحت عنوان «پوست دوم یا SecondSkin»، جایزه این رقابت را دریافت کرد. در حقیقت کیف طراحی شده بوسیله این خانم برگرفته از بدن یک زن بود و ستایش داوران را به همراه داشت. خانم چان قرار است تا بعنوان جایزه خود، در یک دوره 4 هفته ای طراحی کیف در کالج معتبر Arsutoria در شهر میلان ایتالیا شرکت کند.

تجارت در چرم

بازگشت به تجارت چرم

شرکت APLF همچنین رویدادهای به روزی را سازمان دهی کرده که تمامی آنها در قالب طرح های نوآورانه ای در جهت تطبیق تجارت آنلاین با شرایط فعلی حاکم بر دنیا و مهیا کردن فضایی برای ادامه فعالیت و بازگشت به تجارت شرکت ها و کسب و کارهای این حوزه بودند. در حقیقت یکی از این طرح ها به فروشندگان این امکان را می دهد تا محصولات خود را به صورت آنلاین به خریداران سرتاسر جهان عرضه کنند. از این رو از طریق فروشگاه آنلاین APLF.com، خریداران می توانند برای ادامه مذاکرات خود با فروشندگان، سوالات خود را از آنها پرسیده و با آنها ارتباط برقرار کنند و نهایتاً پس از اخذ تصمیم نهایی در این مورد، اقدام به انعقاد قراردادهای آنلاین کنند.

علاوه بر این، از زمان اولین وبینار ما در ماه آوریل، 8 رویداد دیگر با حضور 40 غرفه دار مختلف، از جمله اعضای شورای UNIC، مرکز تجارت بین المللی (ITC) و برندگان جایزه «مواد اولیه + پایداری»، برگزار گردیده است. جدا از این، شاهد شرکت بسیاری از برند های معتبر کفش و کالاهای چرمی در این رویداد بودیم. خانم کیت وانگ، مدیر تامین منابع شرکت Birkenstock نیز در این رویداد حضور داشت و یک به یک با نمایندگان برند های معتبر حاضر در وبینار و غرفه داران مختلف صحبت کرد. خانم وانگ در این رابطه اظهار داشت که: «رویداد InTouch و بخصوص بحث مربوط به مواد اولیه پایدار، برای کسب و کار من بسیار مفید بود. از طرفی با کمک تیم APLF، من با دیگر تامین کنندگان مواد اولیه ارتباط برقرار کردم و اطلاعاتم را به تیم بررسی آلمانی که با من همکاری می کند ارسال کردم. نهایتاً اینکه من از برگزاری تمامی رویدادهای آنلاینی که تا کنون برگزار شده قدردانی می کنم، چراکه باعث شدند تا در این شرایط دشواری که در سرتاسر دنیا وجود دارد، بتوانم از آخرین بروز رسانی ها و تغییرات صنعت چرم اطلاع پیدا کنم.»

مد و چرم

ادامه روند رو به جلو 

پیش از وبینار بعدی که در کشور هنگ کنگ برگزار خواهد شد، APLF با سازماندهی وبینارها و رویدادهای آنلاین بیشتر، این صنعت را رو به جلو حرکت می دهد. در واقع در 3 سپتامبر 2020، ما شاهد برگزاری یک وبینار خواهیم بود که در آن درباره راه های انتقال میزان پایداری چرم و منسوجات چرم به مصرف کنندگان صحبت خواهیم کرد. در این رویداد دکتر Dietrich Tegtmeyer از شرکت Laxness و خانمLinda Wegelin و خانم Mirjam Bänninger از شرکت Testex نیز به سخنرانی خواهند پرداخت.

APLF همچنین از خریداران سرتاسر جهان دعوت می کند تا به سرویس خدمات دهی آنلاین ما بپیوندند، چراکه از طریق این سرویس، ما می توانیم به خریدارانی که بدنبال محصولات خاص هستند، در جهت پیدا کردن شرکای تجاری مناسب کمک کنیم و این کار همیشه جزء مأموریت های اصلی APLF بوده است.

این ابتکارات نخستین گام های پیش رو در یک برنامه آینده نگر و بسیار وسیع تر برای این صنعت است. همچنین برگزاركننده نیز در حال حاضر مشغول مشاركت و كار بر روي چند پروژه جالب توجه است كه این پروژه ها به نفع غرفه داران و خريداران ما نیز خواهند بود.

فوم بی کیفیت عامل استقبال از چرم طبیعی

فوم بی کیفیت عامل استقبال از چرم طبیعی

چرم مصنوعی (فوم) بی کیفیت عامل اقبال به سوی چرم طبیعی

تولید و توزیع محصولات چرمی بی کیفیت در سالهای اخیر و به خصوص در دوران رکود افزایش پیدا کرده است. از این رو گفت وگوی مفصلی با آقای سیدی، پخش کننده باسابقه کیف و کفش چرمی انجام دادیم. سیدی اعتقاد دارد خریداران در آینده بیشتر به سمت محصولات چرم طبیعی است زیرا محصولات بی کیفیت چرم مصنوعی بازار چرم مصنوعی را خراب کرده و روی کیف و کفش های با کیفیت مصنوعی هم تأثیر منفی داشته است. در ادامه مشروح این مصاحبه آمده است.

از چه زمانی در بازار کیف و کفش چرمی فعالیت می کنید؟

متولد سال ۱۳۶۴ هستم. از ابتدای دهه ۷۰ سخن می گویم. از زمان نوجوانی در باغ سپهسالار کار می کردم. ابتدا کارگری می کردم. صبح ها مدرسه می رفتم و ظهر تا دیر وقت در باغ کارگری می کردم. کم کم وارد فضای تولید شدم. ابتدا پیشکاری و فعالیت های ساده بود اما بعد در بخش قطعات شروع به کار کردم. پس از آن وارد بنکداری شدم.  تجهیزات اداری

وضعیت بازار این روزهای چرم، کیف و کفش را چگونه می بینید؟

وضعیت بازار رضایت بخش نیست و باید هوشمندانه و با احتیاط عمل کرد. باید متناسب با سابقه و توان مالی مشتریان کالا فروخت. متأسفانه بسیاری از مشتریان در این بازار فعلی توان بازپرداخت حجم بالای کالا را ندارند.

البته شرایط فعلی بازار نتیجه رکود اقتصادی سالهای اخیر است که باعث شده مشتریان به علت غیرقابل پیش بینی بودن بازار با ترس و تردید اقدام به خرید جنس و مواداولیه کنند. متأسفانه با افزایش قیمت مواد اولیه و هزینه های تولید و فروش در سال گذشته نزدیک به ۱۰ تا ۱۳ درصد افزایش قیمت در محصولات چرمی را داشتیم. این در حالی است که قدرت خرید مشتریان نسبت به سال گذشته کمتر شده است.

در حال حاضر استقبال از چرم مصنوعی در بازار بیشتر است یا چرم طبیعی؟

با وضعت فعلی مشتریان تمایل به خرید اجناس ارزان قیمت و درجه ۲ و۳ و چرم مصنوعی دارند. متأسفانه بازار از اجناس بی کیفیت انباشته شده است. وقتی این چرم را لمس می کنید متوجه می شوید پوست و ورق است نه چرم! عجیب است که فروشندگان این محصولات را با نام چرم میفروشند و متأسفانه به علت عدم آگاهی مصرف کننده فروش خوبی هم دارند.

چرم طبیعی هم انواع و درجات متفاوت دارد. برخی از کارخانجات ماندد صنایع چرم دلیر از مواد مرغوب و مناسب برای تولید چرم استفاده می کنند بنابراین چرم با کیفیت و ممتازی به دست می آید. اما برخی کارخانه ها با استفاده از مواد اولیه نامرغوب چرم با کیفیت پایین تولید می کنند.

این روزها محصولات با کیفیت پایین در بازار زیاد شده است. این نوع چرم رنگ می دهد و شوره می زند. جالب این که با وجود قیمت پایین تر این چرم نسبت به چرم درجه یک، محصولات تولید شده با قیمتی نزدیک به محصولات با کیفیت بالا فروخته می شود که البته این نیز به علت آگاهی پایین مصرف کننده در تشخیص محصولات با کیفیت است. حتی بعضی از این محصولات چرم طبیعی هم نیستند.

فروش چرم مصنوعی تا کجا ادامه پیدا میکند و چرم طبیعی چه سرنوشتی خواهد داشت؟

با توجه به افزایش قیمت ارز خارجی و وارداتی بودن فوم (چرم مصنوعی), قیمت فوم بسیار بالا رفته و دیگر ارزش ساخت  محصولات کیف و کفش با فوم (چرم مصنوعی) ندارد. تا زمانی که تعادل و تناسب قیمت در بازار نباشد و ثبات ایجاد نشود مشتری تمایل به خرید محصول ارزان تر دارد. این وضعیت مختص شرایط کنونی نیست و البته به مرور زمان مشتری ها با مصرف محصولات ارزان و بی کیفیت پی به ارزش چرم خواهند برد. قطعا در سال های آینده تمایل مشتریان به خرید محصولات چرمی با کیفیت بالا بیشتر خواهد شد.

در ضمن ظرافت دوخت یکی از مسائل مهمی است که در ارزشگذاری محصولات چرمی باید در نظر گرفته شود.

دقت در ظرافت دوخت و نظم و ترتیب محل های سنبه زده شده و دوخته شده، به قدری اهمیت دارد، که در صورت وجود ناهماهنگی در فاصله دوخت ها و دیدن محل گره ها، محصول جلوه ای بد به خود گرفته و از ارزش آن کاسته خواهد شد. پس هر چه ظرافت دوخت دستی یک اثر چرمی، دقیق تر و منظم تر باشد، ارزش آن محصول چرمی بیشتر است.  که معمولا در محصولات ساخته شده از چرم طبیعی, ظرافت دوخت و نظم و عمر بالایی وجود دارد.

تلفیق محصولات چرم طبیعی تحت شرایطی با دیگر هنرها می تواند نوعی ابتکار باشد و ارزش اثر را بیشتر کند.

در تلفیق محصولات چرمی باید دقت کرد که هنر و صنایع دستی که با صنایع چرمی تلفیق می شود، به اندازه چرم ماندگار بوده و از نظر جنس و کیفیت با محصولات چرمی متناسب باشد.گاهی این تلفیق سبب می شود که عمر استفاده از یک محصول چرمی کاهش و یا افزایش یابد . این مورد در قیمت آثار چرمی هم تاثیرگذار است که تمامی این موارد در بالا بردن یا کاهش ارزش محصولات چرمی مورد نظر هستند.

رنگ سال 2021 – 1400چیست؟ نحوه انتخاب آن چگونه است؟

رنگ سال 2021 – 1400چیست؟ نحوه انتخاب آن چگونه است؟

رنگ سال 2021 – 1400چیست؟ نحوه انتخاب و ویژگی های رنگ سال چگونه است؟

دو رنگ خاکستری (Ultimate Gray ) و زرد (Illuminating) به عنوان رنگ سال ۲۰۲۱ توسط کمپانی پنتون انتخاب شدند، معرفی رنگ سال در مد، طراحی پوشاک، مبلمان خانگی، لوازم جانبی، بسته‌بندی و طراحی صنعتی اهمیت زیادی دارد و گزینش رنگ زرد و طوسی پیامی از قدرت و امید را می‌دهد.
در حالی که سال ۲۰۲۰ به پایان پر فراز و نشیب خود نزدیک می‌شود، مؤسسه رنگ پنتون رنگ سال ۲۰۲۱ را انتخاب و معرفی کرد.

روند انتخاب رنگ سال

می‌توان هدف و وظیفه سالانه مؤسسه رنگ پنتون را پیش بینی رنگی که به بهترین وجه سال آینده را منعکس می‌کند، عنوان کرد، به عبارت دیگر اگرچه پنتون به دلیل پیش بینی و تعیین رنگ شناخته شده است، اما گزینش رنگ بر پایه داده‌ها انجام نمی‌شود، بلکه با توجه به “ما به دنبال چه هستیم؟ به چه چیزی نیاز داریم؟ و ویژگی‌های روانشناختی آن رنگ چیست که می‌تواند آنچه را که به دنبال آن هستیم به ما ارائه دهد؟ ” و از از طریق وضعیت جهان در حوزه‌های مختلف انجام می‌شود؛ هم اکنون نیز شیوع کرونا دنیا را تحت تأثیر قرار داده است.

رنگ سال ۲۰۲۱

با توجه به شرایط پیچیده دنیا دو رنگ به عنوان رنگ سال ۲۰۲۱ انتخاب شدند، خاکستری نهایی و خنثی (Ultimate Gray ) و زرد روشن( Illuminating)

کد رنگ سال ۲۰۲۱

خاکستری نهایی و خنثی (Ultimate Gray ) با کد Pantone ۱۷-۵۱۰۴ و زرد روشن( Illuminating) با کد Pantone ۱۳-۰۶۴۷ رنگ سال ۲۰۲۱ هستند.

دلیل انتخاب رنگ سال ۲۰۲۱

سال ۲۰۲۰ سال سخت و آشفته‌ای در تمام دنیا بود، بنابراین عجیب نیست که مؤسسه رنگ پنتون دو رنگ را به عنوان رنگ سال انتخاب کرده است، این انتخاب نشان دهنده بلاتکلیفی نیست بلکه می‌تواند یک استعاره باشد: نور انتهای تونل!
لوری پرسمن، معاون رئیس مؤسسه رنگ پنتون گفت: هیچ رنگی نمی‌تواند معنای لحظه را درک کند؛ همه ما فهمیدیم که به تنهایی نمی‌توانیم این کار را انجام دهیم. همه ما درک عمیق‌تری از چگونگی نیاز به یکدیگر و حمایت عاطفی و امید داریم. این ترکیبی است که بیانگر انعطاف پذیری، خوش بینی و امید و مثبتی است که ما نیاز داریم.” لئاتریس آیزمن، مدیر اجرایی مؤسسه رنگ پنتون گفت: تصمیم ما انتخاب دو رنگ مستقل کنار هم است.
در توضیح این انتخاب همچنین گفته شده است: یک پیوند رنگی، پیامی از قدرت و امید را ارائه می‌دهد که هم ماندگار است و هم روح بخش. در بیانیه منتشر شده در وب سایت پنتون آمده است: “عملی و سنگی اما در عین حال گرم و خوش بین، اتحاد بین قدرت و مثبت بودن؛ این یک داستان رنگی است که احساسات متفکرانه عمیق‌تر را با وعده‌ای درخشان و دوستانه در بر می‌گیرد.
کارشناسان رنگ می‌گویند: در سال ۲۰۲۱ ما باید احساس کنیم که همه چیز روشن‌تر می‌شود، این برای روح انسان ضروری است.
در ۲۲ سال گذشته این نخستین بار است که دو رنگ مستقل به عنوان رنگ سال مؤسسه پنتون انتخاب می‌شوند؛ برای اولین بار یک رنگ از طیف خاکستری در این انتخاب است و طیف زرد برای بار دوم: بار اول در سال ۲۰۰۹ و پس از آنکه بحران اقتصادی بزرگ سال ۲۰۰۸ بسیاری از کشورها را تحت تأثیر قرار داد.
با توجه به اینکه گفته می‌شود رنگ خاکستری با خلق و خوی منفی مانند غم، ترس و ناامیدی مرتبط است، انتخاب رنگ خاکستری شاید اندکی پیچیده به نظر برسد اما پنتون اعلام کرد این یک سایه خاکستری متوسط است و نه سایه‌ای سنگین و به دلیل کیفیت مقاومت و قابلیت اطمینان آن انتخاب شده است.
اگرچه با توجه به یک سال اخیر و همه‌گیری کووید ۱۹ و اضطراب اقتصادی، گزینش رنگی با ویژگی‌های منفی یا تلخ بی اساس نیست.

ویژگی‌های رنگ زرد

رنگ زرد یکی از رنگهای گرم و جز رنگهای اصلی محسوب می‌شود، از نظر طیفی، رنگ زرد میان نارنجی و سبزاست. این رنگ در بیشتر فرهنگ‌ها نمایانگر دانش و معرفت و نشانه‌ی شور جوانی، آفتاب، شادی و گرما است. زرد در طیف‌های مختلف شناخته شده است که از آن جمله رنگ زرد تیره، زرد روشن، زرد لیمویی است هر کدام یک نماد خاص و متفاوتی برای خود دارد، رنگ زرد لیمویی که رنگ سال است، نماد شور و اشتیاق برای زندگی است.

ویژگی‌های رنگ خاکستری

خاکستری به هرگونه طیف از رنگ‌های میان سیاه و سفید گفته می‌شود، نقره‌ای، طوسی، خاکستری روشن و تیره، دودی، سربی و سربی تیره طیف‌های مختلف رنگ خاکستری محسوب می‌شوند. رنگ خاکستری نماد اعتماد و اطمینان، بی طرفی، عقل و هوش، آرامش، سازش، آرامش، صرفه‌جویی، استقلال و رسمیت و گاه افسردگی است.

پنتون کیست؟

پنتون یا پانتون (Pantone) نام شرکتی است که منبع معتبر و مشهور جهانی در زمینه رنگ است. بیش از ۴۰ سال است که پنتون با محصولات، خدمات و تکنولوژی خود الهام بخش متخصصین طراحی در شناسایی رنگ‌ها و ایجاد خلاقیت است. یکی از کارهای مهم این شرکت ایجاد سیستم جدیدی برای تطبیق درست رنگ‌هاست تا مشکلات مربوط به رنگ دقیق واختلاف نطر راجع به آن‌را حل کند، برای این‌کار در سیستم رنگ پانتون (PMS) به هر رنگ عددی اختصاص داده شده‌است.
پنتون به عنوان تعیین‌کننده غیررسمی رنگ سال، شهرت جهانی دارد.

پنتون کجاست؟

دفتر مرکزی پنتون در شهر کارلستات در ایالت نیوجرسی آمریکا واقع شده‌است و دارای دو دفتر دیگر در انگلستان و هنگ‌کنگ می‌باشد.

تاریخچه شرکت پنتون

این شرکت در سال ۱۹۵۰ به عنوان شرکت چاپ و تبلیغات m&j Levine آغاز به‌کار کرد؛ شش سال بعد مالکان شرکت یعنی برادران لیواین، لارنس هربرت فارغ‌التحصیل رشته شیمی را به عنوان کارمند پاره‌وقت استخدام کردند، هربرت از دانش شیمی خود برای سازماندهی و ساده‌سازی انبار رنگ‌دانه‌ها و تولید مرکب‌های رنگی شرکت استفاده کرد، بعدها نظر او در مورد اینکه هرشخص طیف رنگی را به شکلی متفاوت میبیند و تفسیر می‌کند باعث به‌وجود آمدن سیستم تطبیق پنتون شد، در سال ۱۹۶۲ هربرت بخش مرکب و چاپ را به سوددهی رسانده بود در حالیکه بخش تجاری با بدهی ۵۰،۰۰۰ دلاری دست و پنجه نرم میکرد.
در ۱۹۶۳ هربرت دارایی‌های تکنولوژیکی شرکت را از برادران لیواین با قیمت ۹۳،۰۰۰ دلار خریداری کرد و نام شرکت را به پنتون تغییر داد.
در سال ۲۰۰۷ ایکس‌رایت، شرکت عرضه‌کننده ابزارها و نرم‌افزارهای اندازه‌گیری رنگ، شرکت پانتون را به قیمتی معادل ۱۸۰ میلیون دلار خریداری کرد.

در صنعت چرم خلاقیت حرف اول را می زند

در صنعت چرم خلاقیت حرف اول را می زند

در صنعت چرم خلاقیت حرف اول را می زند

شاید اندک باشند تعداد افرادی که وقتی از خانه بیرون می روند کیف پولشان را همراه نبرند . البته فکر می کنم بیشتر آنها فراموش می کنند نه اینکه نیازی به آن احساس نمی کنند .

این کیف ها که زمانی نه چندان دور فقط برای نگهداری اسکناس آن هم به صورت محدود به بازار عرضه می شداینک با پیشرفت صنایع چرمسازی و به کارگیری تلفیقی از ماشین و انسان رنگ و رویی دیگر به خود گرفته اند؛ کیف هایی که از مدل ها و طرح های مختلف چرم که هم از زیبایی در طراحی تا دوخت برخوردارند و هم با استفاده از الگوهای بومی شده اکنون یک سر و گردن بالاتر از سایر برندهای خارجی در جیب مردم و خریدارانشان خودنمایی می کنند.

صنایع چرم دلیر با بیش از نیم قرن سابقه سعی دارد که در خلاقیت ماهرتر شود. این امر نه تنها انگیزه و تعهد بالایی در پرسنل ایجاد می کند بلکه آمادگی دریافت آموزه های جدید و انعطاف پذیری بالایی خواهند داشت که تاثیر به سزایی در پیاده سازی سیستم کاری سلولی ما خواهد داشت یعنی به حداقل رساندن فاصله مدیران از خط تولید .

مهندس کسری حسن زاده دلیر مدیر جوان و تحصیل کرده ی صنایع چرم دلیر بعد از پایان تحصیل خود در تولیدی پدرش مشغول به فعالیت شد او که تحصیلات دانشگاهی اش در رشته مهندس صنایع بوده است از علاقه اش به صنعتی شدن تولیدات کارگاه صنایع چرم دلیر می گوید ولی در عین حال معتقد است تلفیق کار سنتی و بهره گیری از ابزار های نوین صنعتی آنها را قادر خواهد کرد ضمن عرضه محصولات با کیفیت تر و متنوع تر قدرت انتخاب بیشتری به مشتریان دهد. واحد ” R & D ” ( تحقیق و توسعه)، استقرار سامانه های مدیریت کیفیت، برنامه ریزی منابع (ERP) و سیستم اطلاعات مدیریتی (MIS) از جمله اقداماتی است که در کارگاه برای بهبود کیفیت محصولات و جلب رضایت مشتریان انجام شده است. کیف

مدیر بازرگانی و فروش ” صنایع چرم دلیر” با تشریح روش کار در کارگاه گفت: متوجه شدیم این صنعت از کمبود استادکار رنج می برد و ما هم از این نظر در مضیقه خواهیم بود ، این تهدید را به فرصت تبدیل کردیم وپس از جذب نیروهای جوان آنها را به تناسب نیاز و سطح کارمان خودمان آموزش دادیم.

هر کدام از پرسنل بعد از پنج ماه آموزش خود یک استاد کار ماهر می شوند. این امر نه تنها انگیزه و تعهد بالایی در پرسنل ایجاد می کند بلکه آمادگی دریافت آموزه های جدید و انعطاف پذیری بالایی خواهند داشت که تاثیر به سزایی در پیاده سازی . سیستم کاری سلولی ما خواهد داشت یعنی به حداقل رساندن فاصله مدیران از خط تولید .

پدر که بر توان و تخصص پسر جوانش تکیه زده و برق چشمانش نشان از لیاقت و کارآمدی فرزنش دارد ، دلگرم از دانش ، تجربه و مهارتی که با سینه ای گشوده به نسل جدید می بخشد، امیدوارانه از فردا می گوید:وجود طرح های روز دنیا با رنگها و فرمولهای جدید و گسترش کارخانه ای به مساحت 1300 متر مربع اضافه بر سالن قبلی و افزایش تعداد پرسنل تا پایان سال را از دیگر برنامه های کاریشان اعلام کرد.

چرم صنایع چرم دلیر با استفاده از دستگاه ها و طرح های جدید اکنون یک سرو گردن بالاتر از سایر برندهای خارجی در جیب مردم و خریدارانشان خودنمایی می کنند.  ” کسری حسن زاده دلیر” که بعد از پایان تحصیل دانشگاهی خود در رشته مهندسی صنایع؛ از سال 92 وارد کار تولید انواع چرم را آغاز کرد. وی که از یک استعداد خدادادی در طراحی و تولید انواع چرم از پدر خود بهره می برد و جالب است بدانید اینشان از روز اولی که وارد کار چرم سازی شده تا امروز تمام کارهایی را که به بازار عرضه کرده حاصل ذوق ،خلاقیت و مهارت خودش است و حتی با افتخار اعلام می کند 40 درصد محصولات چرمی که برندهای معتبر روانه بازار می کنند طرح هایی است که وی ایده داده است.

وی می گوید: چند وقت پیش به اداره استاندارد مراجعه کردم تا از استانداردهای ساخت انواع چرم در ایران آگاه شوم که متاسفانه هیچ استانداردی در این خصوص به ثبت نرسیده است و از ما خواستند با توجه به شناختی که از استانداردهای جهانی داریم با کمک استاد یوسف زاده عزیز این استاندارد را تعریف کنیم .

کسری حسن زاده دلیر ضمن انتقاد تلویحی از نبود حمایت مناسب از فعالان این عرصه معتقد است که حتی بزرگترین برندهای دنیا هم در مقابل کارهای ایران حرفی برای گفتن ندارند و دلیل اینکه تاکنون نتوانسته ایم خود را به بازارهای جهانی معرفی کنیم نبود حمایت مناسب است.

صنایع چرم دلیر در طول فعالیت خود با تجربه ای بیش از نیم قرن سابقه توانسته است با اخذ مجوز از وزارت صنعت,معدن و تجرات چرمها و طرح هایی همگون با فرهنگ ملی و بومی کشورمان با استفاده از ابزار روز به بازار عرضه کند. چرم کیف

وی بخش عمده ای از موفقیت های بدست آمده در تولیدش را مرهون تخصص و تلاش پدر 57 ساله اش می داند و می گوید: وجود پدرم موجب شد که ما از تولید سنتی فاصله بگیریم و به تولید صنعتی روز تغییر فاز دهیم و به موضوع آموزش تخصصی کارکنان بیشتر توجه کنیم.

در بحث نیروی انسانی نیز نگرش ها متفاوت است نیروهای مشغول به کار در تولیدی صنایع چرم دلیر با میانگین سنی 27 سال همگی نیروهایی جوان و پرتوان محسوب می شوند که برای ما دارای ارزش بسیاری هستند و تلاش می کنیم که رضایت شخصی برای پرسنل ایجاد کنیم چون رضایت پرسنل موجب بهره وری بیشتر و بهتر شدن کار آنان خواهد شد.کیف

کسری می گوید: ما برای پرسنل حقوق و مزایای ماهیانه ثابت تعریف کرده ایم تا کارکنان با آرامش و بدون دغدغه خاطر به کار تولید مشغول باشند. تجهیزات اداری

برگرفته شده بخشی از مصاحبه های مهندس کسری حسن زاده دلیر با مجلات چرم

و حالا ویدیویی از چالش معرفی شغل که توسط استاد محترم دکتر فرشید عبدی برگزار شده بود را در زیر مشاهده کنید

 

16 نکته مهم برای خرید کفش زمستانی زنانه

16 نکته مهم برای خرید کفش زمستانی زنانه

16 نکته مهم برای خرید کفش زمستانی زنانه

روزهای آخر زمستان دقیقا بهترین زمان برای خرید کفش زمستانی با قیمت مناسب است. خرید کفش زمستانی زنانه شاید در ابتدا راحت به نظر برسد، اما تنوع بسیاری از مدل، طرح و جنس های مختلف؛ انتخاب را  مشکل کرده است. این مقاله، شما را با نکات پیش از خرید کفش زمستانی زنانه آشنا می کند تا آسان تر و بهینه تر تصمیم بگیرید.

این که در زمستان و بیرون از خانه پاهای گرم، خشک و البته راحتی داشته باشیم، بهترین نعمتی است، که تا خلاف آن را درک نکنیم، متوجه نمی شویم. همانطور که بدنمان به گرم شدن در زمستان نیاز دارد، پاها هم باید از سرما و یخ زدگی و از همه مهم تر از خیس شدن در امان بمانند.

از این رو بهترین راهکار، دانستن و رعایت کردن نکات پیش از خرید کفش زمستانی زنانه است، و ما در ادامه شما را با مهم ترین آنها آشنا می کنیم.

انواع کفش های زمستانی

پیش از آن که بخواهیم، از نکات پیش از خرید کفش های زمستانی زنانه بگوییم، بد نیست، با انواع کفش های زمستانی آشنا شویم. این امر ما را در انتخاب درست کفش مخصوص زمستان، کمک می کند.

به طور کلی سه دسته عمده از کفش های زمستانی تولید میشود. کفش زمستانی زنانه برای استفاده روزانه، پوتین های زمستانی و کفش های مخصوص پیاده روی در مسیرهای کوهنوردی و طبیعت گردی (چکمه های زمستانی)، سه گروه کلی کفش هایی است، که برای استفاده در ایام سرد سال تولید می شود.

1کفش های زمستانی مخصوص استفاده روزانه

شما می توانید، متنوع ترین دسته از کفش های زمستانی را در این گروه مشاهده کنید. کفش هایی که مناسب استفاده در طول روز برای رسیدن به محل کار، پیاده روی های سبک با مسیرهای کوتاه، رفت و آمد، میهمانی های دوستانه و خانوادگی، مدرسه، دانشگاه، رفتن به رستوران و … است.

این نوع کفش های زمستانی از لحاظ ظاهری نسبت به دو گروه دیگر، از زیبایی و تنوع بیشتری برخوردارند و سبک تر هستند. قابلیت تنفس در این گروه نسبتا بالا است، و به گونه ای ساخته شده که بتوانید بدون هیچ مشکلی آن را بپوشید و احساس ناراحتی نداشته باشید.

از لحاظ قیمت هم نسبت به دو گروه دیگر مناسب تر است، چرا که در تولید آن نیاز به استفاده از مواد مخصوص نیست و اکثر مردم با توان های مختلف مالی می توانند، حداقل یک جفت از این کفش ها را تهیه کنند.

2– پوتین های زمستانی

گروه دوم کفش های زمستانی را انواع پوتین ها تشکیل می دهد. مهم ترین ویژگی آنها قابلیت استفاده برای پیاده روی و تردد در زمستان های سرد و برفی است.

قسمت رویه، پنجه و ساق پوتین ها برای استحکام و حفظ گرمای بیشتر پا با استفاده از مواد مخصوص تولید می شود، تا حرکت را در شرایط نامطلوب زمستانی، آسان و ایمن کند.

با پوشیدن این گروه از کفش های زمستانی، پاهایتان در طول روز خشک و گرم می ماند، و این به دلیل قابلیت تنفس بالایی است، که در ساخت آنها به کار برده می شود. این کفشها در اصل برای فعالیت و حرکت طراحی شده و به دلیل کفی های لاستیکی نرم با لبه های عمیق و شیارهای متعدد در سطح کفی، راه رفتن روی سنگ ریزه ها، زمین های برفی لغزنده، جاده های پوشیده از برف تا عمق چند سانتی متر را آسان می کند.

3– کفشهای مخصوص پیاده روی وکوهنوردی

کفش زمستانی زنانه کوهنوردی و اما گروه سوم، کفش های مخصوص پیاده روی در مسیرهای کوهنوردی و طبیعت گردی است. چکمه های زمستانی شاخص ترین مدل از کفش های تولید شده در این گروه است و به طور معمول بسیار تکنیکی تر تولید میشود.

برای پوشیدن آنها هم نسبت به دو گروه قبل، زمان بیشتری نیاز است. حرکت با این کفش ها در زمین های بسیار سخت و مملو از برف، در طوفان های شدید، زمین های لغزنده و خیس، دامنه کوهها و زمین های شیب دار و ناهموار بسیار آسان تر میشود.

1– کدام منطقه جغرافیایی زندگی می کنیم

منطقه جغرافیایی توجه به منطقه جغرافیایی و آب و هوایی که در آن منطقه حاکم است، یکی از مهم ترین و در واقع اصلی ترین مسئله برای خرید یک کفش زمستانی زنانه مناسب است. بنابراین باید ببینیم آب و هوا در جایی که زندگی می کنیم چگونه است؟

اگر مرطوب باشد، حتما باید به ضد آب بودن و همچنین عایق بندی کفشی که انتخاب می کنیم، دقت کرد. در این مناطق بارش باران و برف زیاد خواهد بود و زمانی که بیرون از خانه هستیم، ممکن است در صورت عایقبندی نبودن کفش، آب به داخل نفوذ کند.

اگر در منطقه کوهستانی هستیم و افت قابل توجهی از دما را تجربه می کنیم، مثلا دما به صفر یا زیر صفر می رسد، باید هنگام خرید کفش به جنس کفش و میزان حفظ گرما توسط آن توجه کرد. درواقع دقت کنیم، کفشی که می خریم، بتواند گرما را در خود نگه دارد و مانع از ورود سرما به داخل شود. همچنین ضد آب باشد و از خیس شدن پاهایمان جلوگیری کند.

اما اگر در مناطق گرم و کویری زندگی می کنیم و نسبت به سایر ساکنین سرزمین های سرد کمتر زمستان و سرمای سوزناک آن را تجربه می کنیم، دغدغه بسیار کمتری برای خرید کفش زمستانی داریم و شاید برخی مواقع هم اصلا کفش زمستانی خریداری نکنیم. ولی نباید فراموش کرد، احتمال بارش برف یا باران در زمستان حتی در مناطق گرم و جنوبی هم وجود دارد و داشتن حداقل یک جفت کفش زمستانی عاقلانه است. با این تفاوت که نیازی به خرید کفش های زمستانی ضد آب، عایقبندی شده، ساق بلند، بسیار گرم و … نیست. فقط کافی است کفشی تهیه کنیم که پاهایمان را در برابر سرمای احتمالی از بارش برف و باران حفظ کند. نیازی هم به پرداخت هزینه بالا نیست.

2- قرار است چه فعالیت هایی انجام دهیم

دومین نکته مهم هنگام خرید کفش زمستانی زنانه مناسب، پس از درنظر گرفتن منطقه ای که در آن زندگی می کنیم، فعالیت هایی است، که با پوشیدن کفش زمستانی انجام می دهیم. در واقع میزان رفت و آمد در انتخاب یک کفش زمستانی مناسب، بسیار تاثیرگذار است.

مثلا اگر شاغل یا محصل هستید، یا به هر دلیلی هر روز ساعات مشخصی را بیرون از خانه سپری می کنید، بهتر است، کفشی مقاوم، گرم و در صورت امکان ضد آب خریداری کنید.

یا اگر بیشتر اوقات در خانه  هستید و جز مواردی خاص زیاد در رفت و آمد به بیرون از خانه نیستید، نیازی نیست کفش زمستانی زنانه فوق العاده گرم، ضد آب، ساق بلند و در حالت کلی درجه یک خریداری کنید،

۳-آناتومی پای خود را در نظر بگیرید

یکی دیگر از مواردی که باید هنگام خرید کفش زمستانی به آن توجه کرد، درنظر گرفتن آناتومی پایتان است.

در ادامه به شایع ترین مشکلات پا که در انتخاب کفش مناسب تاثیر مستقیم می گذارد، می پردازیم.

انحنای کف پا

همانطور که می دانید، انحنایی در کف پا  وجود دارد. در واقع وجود این انحنا به دلایل مختلفی مانند راه رفتن بهتر، جلوگیری از فشار و درد ستون فقرات و عوارض احتمالی دیگر است.

متاسفانه این گودی در برخی از افراد بیش از حد بوده و در برخی دیگر اصلا وجود ندارد و کف پا صاف است.

بلندی رویه پا قسمت رویه پای بعضی از افراد نسبت به دیگران، کمی بلندتر است، از این رو پوشیدن کفش های رویه دار مناسب آنها نیست. بزرگترین مشکلی که برایشان ایجاد می شود، احساس خفگی، تورم، پاره شدن و از بین رفتن سریع کفش و ایجاد فشار بر سطح استخوان رویه پا است.

هر کدام از این موارد، در انتخاب کفش مناسب، تاثیر گذار است. بنابراین باید پیش از خرید کفش زمستانی، آناتومی پای خود را در نظر بگیرید، و اگر نیازی به خرید کفش زمستانی طبی یا کفشی با پاشنه، کفی، رویه و … مخصوص است، آن را خریداری کنید.

4- به سایز و تناسب کفش زمستانی با پاهایتان دقت کنید

یکی از مهم ترین نکاتی که باید هنگام خرید کفش زمستانی به آن توجه کنید، سایز و تناسب کفش با پا است. به چند دلیل مهم زیر، بهتر است، سایز کفشتان را یک شماره  بزرگ تر از سایز اصلی پاهایتان خریداری کنید.

در زمستان سرمای هوا باعث انقباض مواد می شود. به ویژه اگر جنس مواد از چرم و هر ماده ی انعطاف پذیر دیگر باشد.  همانطور که می دانید، در بسیاری از کفش های زمستانی هم از موادی مانند چرم، لاتکس و … استفاده می شود، که در برابر سرما منقبض میشود.

معمولا برای آن که گرمای بیشتری در کفش ایجاد شود، قسمت پنجه و کفی را با عایق می پوشانند. همین امر سبب می شود، هنگام پوشیدن و راه رفتن آنها احساس ناراحتی کنید. در زمستان، پوشش ما با دیگر فصول سال کاملا متفاوت است.

در این ایام، برای حفظ پیشتر گرما، باید از لباس های ضخیم استفاده کنیم. برای پاها هم همین قاعده برقرار است. یعنی اگر در طول سال، از جوراب استفاده نمی کنیم، با ضخامت جوراب بسیار کم است، در زمستان از جوراب هایی با ضخامت استفاده خواهیم کرد. پس ممکن است، زمانی که جوراب به پا کنیم، کفش پایمان را بزند.

5- هنگام خرید کفش زمستانی، جوراب ضخیم یا پشمی بپوشید

جوراب با کفش زمستانی زنانه بسیاری از مردم عادت دارند، برای ایجاد گرمای بیشتر در پاهایشان، از جوراب ضخیم استفاده کنند. این می تواند یک ترفند عالی برای انتخاب یک سایز مناسب کفش زمستانی باشد.

بنابراین توصیه می کنیم، زمانی که برای خرید کفش زمستانی به فروشگاه می روید، حتما یک جفت جوراب ضخیم که بهترین نوع آن جوراب های پشمی است، بپوشید یا همراه خود داشته باشید. قبل از پوشیدن کفش، جوراب ها را به پا کنید و پس از آن کفش را امتحان کنید.

در این صورت سایز مناسب کفش زمستانی را خواهید یافت و پاهایمان احساس تنگی و خفگی نمی کند. همچنین انگشتان پا فضای کافی برای حرکت و تنفس دارند.

6- کفش های زمستانی را در پایان فصل زمستان یا در اوایل بهار بخرید

معمولا از اواسط فصل پاییز، فروش کفش های زمستانی آغاز می شود. متاسفانه به دلیل کاربردی بودن کفش های زمستانی در فصول سرد سال، تعداد زیادی از مردم برای خرید به فروشگاه ها مراجعه می کنند و این یعنی تقاضای زیاد یک کالا. کاملا بدیهی است که در صورت تقاضای بالا، قیمت هم افزایش خواهد یافت. کافی است، کمی حسابگر و آینده نگر باشید.

برای این که هم کفش مورد نظر را خریداری کنید و مجبور به پرداخت هزینه زیادی نشوید، در ایامی از سال که تقاضای کفش زمستانی کم است، آن را خریداری کنید. بهترین زمان ممکن، در پایان فصل زمستان یا در اوایل فصل بهار است.

نگران نباشید. در این ایام هم تنوع زیادی از کفش های زمستانی را پیدا می کنید. البته این بار با قیمتی بسیار کمتر از آنچه در زمستان فروخته میشوند.

۷. بیش از ظاهر کفش زمستانی، به کیفیت آن توجه کنید

کیفیت کفش زمستانی متاسفانه بسیاری از ما توجه زیادی به کیفیت کفش زمستانی نمی کنیم، بیش از هر چیزی ظاهر زیبا و شیک بودن کفش مد نظرمان است. این طبیعی است، که بخواهیم، استایل شیک و به روزی داشته باشیم. ولی هرگز فراموش نکنید، کفش های زمستانی برای گرم نگه داشتن پاهایمان تولید می شود.

این که پاهایمان را در برابر سرما، رطوبت، یخ زدگی و آسیب حفظ کند. بنابراین برای داشتن پاهایی گرم و کفشی راحت در زمستان، بیش از آن که ظاهر زیبای کفش را در نظر بگیرید، از کیفیت و جنس مقاوم آن مطمئن شوید.

۸. هرگز کیفیت کفش زمستانی را  فدای هزینه نکنید

مردم ما به دلیل قرارگیری ایران در منطقه آب وهوایی خاص، هر چهار فصل سال را تجربه می کنند. در واقع در ایران همانند کانادا، روسیه، نروژ، ایسلند و … خبری از زمستان های طولانی، روزهای برفی و سرمای بسیار شدید نیست.

شاید همین کم بودن روزهای سرد زمستانی نسبت به سایر کشورهای شمالی و جنوبی، باعث شده تا اهمیت زیادی به خرید کفش زمستانی با کیفیت قائل نباشیم.

البته نباید منکر این قضیه شد که برای خرید یک کفش زمستانی با کیفیت، باید هزینه بالایی هم پرداخت کرد. اما هرگز فراموش نکنید، اگر کمی بیشتر هزینه کنید، از سلامت پا و در نهایت بدنتان در سرمای زمستان آسوده خاطر خواهید بود. حتما بارها شنیده اید، که پا قلب دوم ما است؛ پس در حفظ سلامت قلب دوممان، بیشتر هزینه کنیم.

9- کفش زمستانی بخرید که قابلیت تنفس داشته باشد

یکی دیگر از موارد مهم در انتخاب کفش زمستانی مناسب، روکش آن است.جالب است بدانید، روکش کفش نسبت به کف آن برای جلوگیری از نفوذ سرما به داخل نقش تاثیرگذارتری دارد.

بنابراین از موادی در ساخت آن استفاده می شود، که بیشترین عایق برای ورود هوا و سرما است حال این که باید این نکته مهم هم در ساخت روکش کفش زمستانی رعایت شود، و آن هم قابلیت تنفس آن است. از مهم ترین دلایل این قابلیت، جلوگیری از تعریق پا است.

همانطور که انتظار داریم، کفش زمستانی را برای گرم نگه داشتن پا می پوشیم. پس بدیهی است، داخل کفش گرم باشد. اما اگر این گرما باعث تعریق پا شود، علاوه بر ایجاد بوی بد پا، باعث تجمع باکتری های مضر هم می شود.

پس مهم است، کفش زمستانی از روکشی با  قابلیت تنفس تولید شده باشد.

۱۰. کفش زمستانی بخرید که پاهایتان راحت باشد

یکی از ویژگیهای کفش زمستانی خوب، مراقبت و پشتیبانی آن از پا است. زمانی که روی صندلی نشسته ایم، زمانی که پیاده روی می کنیم و حتی زمانی که میدویم، باید پاهایمان راحت باشد.

عمدتا کفی، قسمت پنجه و رویه کفش، مهم ترین نقش در فراهم کردن راحتی پا را برعهده دارند. در کفش های زمستانی خوب، قسمت کفی که محل تماس پا با زمین است، با قابلیت تعویض تولید می شود. یعنی می توان، کفی را عوض کرد.

اگر کفی، قسمت پنجه و رویه کفش غیر استاندارد و نامرغوب باشد، مشکلات بزرگی از جمله زانودرد، ناراحتی ستون فقرات و درد کمر را ایجاد می کند. بنابراین اگر کفشی پاهایتان را اذیت می کند، آن را خریداری نکنید.

11- کفی کفش زمستانی را بررسی کنید

در روزهای برفی و در سرمای شدید که زمین یخ زده است، بیش از هر چیزی باید مواظب لیز نخوردن روی زمین باشیم که متاسفانه احتمال این که به این دلیل آسیب جدی ببینیم، زیاد است.

اما برای جلوگیری از این اتفاق، بهترین راهکار خرید کفش زمستانی با کفی مناسب است. هنگام خرید کفی کفش را هم بررسی کنید. اندازه و عمق لبه های بیرونی کفی (دورتادور کفی که از لبه کفش فاصله دارد)، بسیار مهم است.

همچنین برآمدگی و فرورفتگیهای شیاردار که به اصطلاح به آنها عاج می گوییم، نقش مهمی در جلوگیری از لیز خوردن دارد.

برخی از کفش های زمستانی در قسمت کفی، ترمز پاشنه دارد و ما را در برابر لغزش و افتادن محافظت می کند.

۱۲. کفش زمستانی بهتر است ضد آب باشد

ضد آب بودن، یکی دیگر از ویژگیهای کفش زمستانی مناسب، به ویژه زمانی است که در مناطق نسبتا سردسیر زندگی می کنید. در این مناطق بارش برف و باران به مراتب سنگین تر از سایر نقاط کشور است بنابراین برای جلوگیری از خیس شدن پاها، پوشیدن کفش هایی که برای تولید آن از چرم طبیعی ضد آب استفاده شده، مناسب است.

13- کفش زمستانی سنگین نخرید

این طبیعی است که کفش های زمستانی نسبت به کفش هایی که در تابستان می پوشیم، سنگین تر باشد. دلیل آن هم استفاده از مواد مقاوم و مواد عایق برای حفظ گرمای بیشتر پا است.

اما نباید این نکته مهم فراموش شود، که سنگینی کفش زمستانی هم، باید کاملا استاندارد باشد. نباید کفشی بخرید که بیش از حد سنگین است. لزوما کفش سنگین، نشان دهنده کیفیت بالا و خوب بودن آن نیست.

تصور کنید، قرار است، ساعت ها کفش را بپوشید. حرکت کنید و به فعالیت های روزمره بپردازید. وزن بالای کفش زمستانی، حرکت شما را محدود می کند، پس از مدتی پاهایتان را خسته کرده و احساس ناراحتی می کنید. پیش از خرید کفش، وزن آن را امتحان کنید. در تولید کفش زمستانی خوب از مواد سبک و چرم طبیعی مخصوص برای عایق بندی استفاده می شود، تا مصرف کننده علاوه بر گرم شدن، احساس آرامش و راحتی هم داشته باشد.

14- کفش زمستانی بخرید که از مچ پاهایتان محافظت کند

کفش زمستانی و محافظت از مچ پا اکثر کفش های زمستانی مانند بوت ها و چکمه ها  قسمت مچ پا را می پوشانند. اما نکته ای که بیشتر ما هنگام خرید به آن توجه نمی کنیم، حمایت مچ پا توسط کفش است.

وقتی بوت یا چکمه ای را می پوشید، به مچ پایتان توجه کنید. چند قدمی راه بروید. ببینید، آیا قسمت ساق کفش کاملا مچ پا را می پوشاند؟ در آن راحت هستید؟ مچ پایتان اذیت نمی شود؟ در غیر اینصورت، وزن بدنتان روی مچ پا می افتد، و فشار زیادی به این قسمت وارد میشود. در ضمن هرگز ساق بوت یا چکمه هها را به سمت مچ پا برنگردانید.

برخی از کفش های زمستانی به گونه ای تولید شده است، که می توان قسمت ساق را تا مچ پا برگرداند. این کار در حفظ تعادل شما هنگام راه رفتن مشکل ایجاد می کند.

۱۵. ترجیحا کفش زمستانی خزدار نخرید

احتمالا شما هم از مد و زیبایی که برای استایلتان به ارمغان می آورد، استقبال می کنید. تولید کنندگان کفش های زمستانی این مقوله را در فروش بیشتر محصولات خود از یاد نبرده اند.

یکی از رایج ترین اقدامات آنها به کارگیری خز در لبه های بیرونی ساق کفش است. اگر از نگاه کارشناسانه این قضیه را بررسی کنیم، هم نکات مثبت و هم نکات منفی را خواهیم یافت.

نکته مثبت

خز در قسمت لبه بوت و چکمه های زمستانی، باعث کیپ شدن لبه کفش در قسمت مچ و ساق پا و حفظ بیشتر گرما می شود.

نکات منفی

برف روی خز جمع می شود، سپس به مرور ذوب شده و به راحتی به داخل بوت یا چکمه نفوذ می کند. در واقع پس از مدتی، قسمت داخلی کفش خیس و مرطوب میشود, وجود خز در لبه چکمه، مانع از قرارگیری آن در زیر شلوار می شود. معمولا در این روزها از شلوارهایی که قسمت پاچه آن گشاد نیست، استفاده می کنیم. بنابراین بدیهی است که نتوان این چکمه ها را به راحتی زیر شلوار پوشید.

16- در خرید بوت یا چکمه، به نکات مثبت و منفی آن دقت کنید

همانطور که می دانید، تنوع زیادی از کفش های زمستانی برای استفاده در هوای برفی، بارانی و یخ زده تولید می شود. اما دو مدل بوت و چکمه بیش از بقیه در بین مردم شناخته شده و محبوب است.

حال این سوال مطرح می شود، کدام کفش زمستانی مناسب تر است؟ بوت ها یا چکمه های ساق بلند؟ هر کدام از این دو نوع کفش زمستانی ویژگی مثبت و منفی متفاوتی دارد، که در ادامه به بارزترین آنها می پردازیم:

چکمه ها واژه اصلی چکمه از زبان ترکی و به معنای چیزی که کشیده می شود»، وارد شده است. در واژه نامه فارسی هم «موزه»، گفته شده و در انواع مختلف تولید می شود.

در واقع چکمه نوعی کفش با ساق های بلند است. برخی از چکمه ها تا زانو و برخی دیگر تا ران پا را می پوشانند. جالب است بدانید، چکمه را گاه به نام پوتین هم می خوانند.

نکته مثبت

بارزترین ویژگی مثبت چکمه ها نسبت به بوت ها، قابلیت استفاده آنها در روزهای برفی است. زمانی که سطح قابل توجهی از زمین تا ارتفاع زیادی پوشیده از برف است. این چکمه ها مانع از ورود برف به داخل پا می شود. تا قسمت زیادی از ساق پایتان را خشک و گرم نگه می دارد.

نکته منفی

اما همین چکمه ها که گرمای قابل توجهی را به پاهایتان هدیه می کنند، از تحرک و سریع بودن شما می کاهد. با پوشیدن چکمه ها، نمی توانید، آن طور که با بوتها حرکت می کنید، چابک باشید.

بوت

بوت نوعی کفش است، که در دو مدل ساق بلند و ساق کوتاه تولید می شود. به کفش هایی که ساق آن بلندتر از قسمت مچ پا است و تا نیمی از ماهیچه ساق پا را می پوشاند، «بوت»، و به کفش هایی که ساق آن تنها تا قسمت مچ پا را بپوشاند، «نیم بوت»، می گویند. بوتها از جمله کفش هایی است، که در دو نوع زنانه و مردانه تولید میشود.

نکته مثبت

بوتها برخلاف چکمه ها تحرک شما را کم نمی کند. به راحتی می توانید، حرکت کنید. سریع باشید و پاهایتان احساس خستگی نکند.

نکته منفی

بوت ها پاهایتان را به اندازه چکمه ها در روزهای برفی و هنگام حرکت روی زمین هایی که تا نیمی از ساق پوشیده از برف است، گرم نخواهد کرد و مانع از خیس شدن ساق پایتان نمی شود.

و اما کلام آخر …

کفش های زمستانی بیش از آن که برای زیباتر کردن ظاهر ما تولید شود، برای محافظت پا از سرما، یخ زدگی و رطوبت است. هنگام خرید به تمامی عناصر موثر در محافظت بهتر پا، توجه کنید. اگر کمی هزینه، وقت و توجه بیشتری به خرج دهیم، حتما کفش زمستانی مناسب با قابلیت استفاده در چندین زمستان را خواهیم یافت.

منبع: مجله کفش تبریز

آبگوشت چرم

آبگوشت چرم

و داستان آبگوشت چرم چیست…

آبگوشت چرم:روزی مسافری از دیار غربت، در حالی که گرسنه بود و خسته، از رنج سفر به دیار آلن آباد رسید. به بازار که رسید، از هیاهو و رنگارنگی آن به وجد آمد.

گرسنگی و خستگی را فراموش کرد و مشغول قدم زدن در بازار شد. لباس هایی میدید که در شهر خود ندیده بود. مدتی به لباس ها خیره ماند تا بفهمد زنانه اند یا مردانه؟ ولی به نتیجه ای نرسید، چون طراحان لباس دیار آلن آباد آن قدر به توازن و تساوی جنسیتی اعتقاد داشتند که لباس های زنان و مردان را به یک شکل می دوختند.

وسایل و تجهیزاتی میدید که از ظاهر آنها مشخص نبود به چه کار می آیند، حال آنکه در دیار غربت، از ظاهر هر وسیله، کارایی آن مشخص بود. قابلمه، بشقاب یا چرخ نخ ریسی، هر کدام فریاد میزد به چه کار آید.

مسافر قصه ما همان طور مبهوت ومتحیر چشم می گرداند تا در گوشه ای از بازار چشمش به صحنه ای آشنا افتاد. مردی سبزپوش دیگی سیاه جلوی روی خود گذاشته بود که در آن آب جوشان بود و تکه های چرم که به خیال مسافر گوشت آمد. یادش آمد گرسنه است. پس به مرد سبز پوش گفت: «برادر، کاسه ای از این آب گوشت به من بده به یک قران.»

مرد سبزپوش پاسخ داد: «توای مسافر، بدان و آگاه باش که این آب گوشت نیست، پاره های چرمی است که می خواهم با آن کفش آلن آبادی بدوزم.»

مرد مسافر چانه خود را خاراند و گفت: شنیده بودم اهالی بلاد شما خسیس هستند، ولی باورم نشده بود!»

مرد سبزپوش گفت: «ای دل غافل، ما را بگو که عهد کرده بودیم کسی را غریب گیر نیاوریم و سر کارش نگذاریم! حال که سخت اصرار می کنی، بیا این کاسه آب گوشت را بگیر و صفا کن.»

بعد هم یک قران از مسافر گرفت و در جیب خود نهاد.

اما بشنوید از مسافر. مسافر بیچاره ابتدا آب گوشت را سرکشید تا به گوشتها برسد. وقتی تکه های چرم را دید، چون در دیار غربت از چرم برای کفش و سایر لباس ها استفاده نمی کردند، خیال کرد گوشتهای دیار آلن آباد چنین است و سعی کرد گوشت ها را به نیش بکشد و تکه تکه میل کند. اما هر چه سعی می کرد گوشت ها تکه نمی شدند و فقط صدای قیر و قور از آن ها بلند میشد!

مسافر گرسنه نگاهی به گوشتها (همان چرمهای خودمان) کرد و گفت: «قیری کنی، قوری کنی، پولی بالای تو داده ام و در نتیجه تو را میل خواهم کرد.»

این داستان را پدر بزرگم بارها برای من تعریف کرده بود و من خندیده بودم، ولی وقتی در مورد اشتباهات شناختی خودم به عنوان مدرس تفکر می کنم، متوجه میشوم من هم این اشتباه را مرتکب شده ام و خواهم شد، و ابتدا باید به خود بخندم. البته منظورم این نیست که آب چرم را سر کشیده ام و چرم را گاز زده ام! بسیاری از ایده ها و نظراتی که درباره کشورهای دیگر می خوانیم، همان چرمی است که الزاما نباید خورده شود و گاه به کار ما هم نمی آید.

به نظر گاردنر، هوش ریاضی تنها هوش موجود در انسانها نیست و همه ما هوش و استعدادهای خاصی در زمینه های گوناگون داریم. ما با شناخت انواع هوش، در واقع درگاه های یادگیری دانش آموزان را پیدا می کنیم. آبگوشت چرم

میدانید که انواع هوش عبارت اند از:

هوش کلامی: توانایی تفکر کلامی و استفاده از زبان برای بیان منظور؛

هوش ریاضی: توانایی انجام عملیات ریاضی؛ هوش فضایی: توانایی تفکر سه بعدی؛

هوش جنبشی: توانایی دستکاری اشیا و تبحر جسمی؛

هوش موسیقایی: حساس بودن نسبت به زیر و بم آهنگ، ریتم و تن صدا؛

هوش بین فردی: توانایی درک دیگران و تعامل مؤثر با آنها؛

هوش درون فردی: توانایی فهم خود؛

هوش طبیعی: مشاهده الگوهای طبیعت و فهم نظام های طبیعی و مصنوعی ساخت انسان؛

هوش وجودی: ظرفیت مطرح کردن سؤالات وجودی و فلسفی تشخیص درگاه های یادگیری به مدرسان کمک می کند آنها با مشکلات آموزشی برخورد خلاق تر و مناسب تری داشته باشند.

براساس نظریه گاردنر، ما به عنوان آموزنده، باید روش آموزشی خود را در قالب های متنوعی پیاده کنیم که با درگاه های یادگیری دانشجویان یا هوش آنان متناسب اند.

برای مثال، در مورد دانشجویی که هوش موسیقایی خوبی دارد و در هوش میان فردی چنین نیست، قرار نیست ما او را راهنمایی کنیم به سراغ موسیقی برود و آن استعداد را بارور کند، بلکه لازم است با کمک هوش موسیقایی، آموزش هایی به او بدهیم که بر قابلیت های میان فردی اش بیفزاید. آبگوشت چرم

از نظریه هوش های چندگانه گاردنر که گذر کنیم، یکی از اشتباهات ما به عنوان آموزش دهنده چرم، به دندان گرفتن نظریه ای است که قرار است به کفشی برای ما تبدیل شود. در عین حال قرار نیست ما با بسنده کردن به فکر یک نظریه پرداز، سیستم تفکر خودمان را تعطیل کنیم.

بنابراین، در برخورد با نظرات مختلف آموزشی اساتید، اولا لازم است آن نظریه را با توجه به مبانی و محیطی که به تدوین آن منجر شده اند، فهم کنیم. دوم اینکه باید آن را برای اجرا در محیط کار خودمان و با توجه به تفاوت مبانی و محیط، ارزیابی و ویرایش کنیم.

ولی قرار نیست از نظریه ای که برای ما کاربرد ندارد استفاده کنیم یا یک نظریه را در مسیری غیر از مسیری که برای آن طراحی شده است، استفاده کنیم و خرسند باشیم که در حال استفاده از نظرات جدید آموزشی هستیم.

صنایع چرم دلیر با سابقه بیش از نیم قرن تحربه درصدد آموزش هرچه بیتشر فرابند صفر تا صد چرم می باشد و امید است که قدم مفیدی در این مسیر برداشته باشد.

ص.ذوفن

طراحی الگوی عملکرد محصول جدید

طراحی الگوی عملکرد محصول جدید

طراحی الگوی عملکرد محصول جدید مبتنی بر بازارگرایی و سرعت نوآوری در صنعت چرم

این پژوهش با هدف طراحی الگوی عملکرد محصول جدید مبتنی بر بازارگرایی و سرعت نوآوری در صنعت چرم انجام گرفته است. این پژوهش از نظر هدف کاربردی و از نوع توصیفی پیمایشی است. داده های میدانی در سال ۱۳۹۶ از راه پرسشنامه با مراجعه به ۲۰۰ نفر از مدیران و دست اندرکاران واحدهای تولیدی و فروش چرم در شهر تبریز گردآوری شده است.

تحلیل داده ها، آزمون فرضیات و نیز برازش مدل مفهومی پژوهش با روش مدل سازی معادلات ساختاری و نرم افزار LESREL انجام گرفته است. یافته ها نشان می دهد، بازارگرایی با ابعاد ایجاد هوشمندی، توزیع هوشمندی و پاسخگویی هم به صورت مستقیم و هم به صورت غیرمستقیم از راه سرعت نوآوری بر عملکرد محصول تأثیر مثبت و معناداری دارد.

هم چنین، بازارگرایی در قالب سه متغیر یاد شده تأثیر مثبت بر سرعت نوآوری دارد. نتایج بدست آمده از بررسی روابط بین متغیرهای مستقل نشان می دهد، ایجاد هوشمندی و توزیع هوشمندی تأثیر قابل توجهی بر پاسخگویی به هوشمندی بازار داشته و نیز ایجاد هوشمندی تأثیر مثبت و معناداری بر توزیع هوشمندی دارد.

 به طور کلی، بر اساس نتایج بدست آمده می توان پذیرفت که سرعت نوآوری نقش میانجی را بین روابط بازارگرایی و عملکرد محصول جدید ایفا می کند؛ لذا، فعالان صنعت چرم می توانند با تشکیل جلسه های مشترک بین بخش های بازاریابی و فروش با سایر بخش ها همچون بخش پژوهش و توسعه و تولید، به تبادل و انتقال داده ها پرداخته و با در نظر گرفتن سرعت در نوآوری، به گونه قابل توجهی عملکرد محصولات جدید خود را بهبود بخشیده و ارتقاء دهند.

شرکت ها در مواجهه با نرخ بالای شکست محصولات جدید، به ویژه در بازارهای بین المللی باید منابع و زمان زیادی را برای مقابله با این مشکل صرف کنند. به همین ترتیب، پژوهشگران تلاش های قابل توجهی در راستای بررسی عوامل تعیین کننده موفقیت محصول جدید انجام داده و عوامل کلیدی مؤثر بر موفقیت محصول جدید را به ترتیب، درک ترجیحات مشتریان و داشتن دانش بازار جهت گردآوری داده ها درباره مشتری، شناسایی نموده اند (2014 ,.Chao et al)؛ البته، شرکت هایی که در محیط مشابه کار می کنند ممکن است مکانیزم های ساختاری گوناگونی برای کسب داده ها در مورد تغییرات محیطی با تمرکز بر انتخاب و اجرای استراتژی های گوناگون برای موفقیت در تولید و ارائه محصولات جدید به کار گیرند. بنابراین، نقش بازارگرایی در این میان بسیار کلیدی است. تجهیزات اداری

شرکتهای بازار محور، پیوسته در گیر نظارت بر مشتریان، رقبا و محیط بازار خود هستند تا بتوانند کالاها و خدمات مناسب و ارزشمندی را برای مشتریان خود توسعه داده و به بازار عرضه نمایند؛ در واقع، «بازارگرایی» یا «بازارمحوری» رویکردی است که با ایجاد هوشمندی و پاسخ به آن در پی ایجاد ارزش برتر برای مشتریان و عملکرد برتر برای سازمان است ( , Narver & Slater 1990 , Kohli & Jaworski ;1990). از اینرو، توجه به مقوله بازارگرایی در شرکتها امری ضروری است.

از طرفی، در محیط رقابتی بازار جهانی، شرکت ها با تحولات آشکار در تکنولوژی و تغییر در تقاضای مشتریان روبه رو هستند؛ و این عوامل به کاهش چرخه عمر محصول منجر می شود.

لذا، شرکتها نه تنها باید محصولات جدید را توسعه دهند، بلکه آنها باید تا آنجا که ممکن است این فرایند را با سرعت بیشتر به انجام برسانند. در واقع، سرعت نوآوری در محیط آشفته و رقابتی بازارهای امروزی امری حیاتی است که اغلب مورد بی توجهی قرار گرفته است (& Moreno- Moya .(Munuera-Aleman, 2016 مطالعات زیادی در زمینه بازارگرایی صورت گرفته که به عنوان نمونه می توان به موارد زیر که در ارتباط با موضوع این پژوهش می باشند، اشاره کرد: (2015) Mokhtarzadeh & Zamani در مطالعه ای «تأثیر بازارگرایی و نوآوری مدیریت بر عملکرد بنگاه با تأکید بر نقش میانجی نوآوری فناورانه» را در ۲۵۵ بنگاه داروسازی مورد بررسی قرار دادند و نتایج تحلیل داده ها با استفاده از مدل سازی معادلات ساختاری و روش کم ترین مربعات جزئی نشان می دهد، بازارگرایی و نوآوری مدیریت، اثر معنادار و مثبت بر نوآوری فناورانه دارد.

همچنین، نتایج مشخص کرده که هر سه متغیر بازار گرایی، نوآوری مدیریت و نوآوری های فناورانه در محصولات و فرایندها می تواند به عملکرد بنگاه منجر شود.

در مطالعه دیگر، (2017) shabani & Ebrahimpur، تأثیر بازارگرایی بر عملکرد شرکت با میانجی گری دوسو توانی نوآوری (اکتشاف نوآوری و بهره برداری نوآوری را در ۱۱۰ شرکت تولیدی واقع در شهرک صنعتی رشت مورد مطالعه قرار دادند و جهت تحلیل داده های جمع آوری شده، مدل سازی معادلات ساختاری را به کار گرفته اند که یافته ها نشان می دهد،

بازارگرایی بر دوسو توانی نوآوری تأثیر مثبت دارد و نیز دوسو توانی نوآوری تأثیر مثبت بر عملکرد دارد. اما، تأثیر مستقیم بازارگرایی بر عملکرد شرکت مورد تأیید قرار نگرفته است. (2011) . Rodriguez – Pinto et al در مطالعه ای، تأثیر ترتیب ورود به بازار را بر روابط بین بازار گرایی و عملکرد محصول جدید البته، با در نظر گرفتن کیفیت و سرعت نوآوری مورد بررسی قرار دادند و تحلیل داده های گردآوری شده از ۲۴۴ شرکت تولید و توسعه محصول جدید (از قبیل: شرکت های غذایی، شیمیایی، پلاستیک، تجهیزات الکترونیکی و حمل و نقل) واقع در اسپانیا، با استفاده از مدل معادلات ساختاری نشان می دهد، بازارگرایی شرکت می تواند عملکرد محصولات جدید را که در زمان های گوناگون وارد بازار می شوند، از طریق تسهیل در توسعه محصولات با کیفیت، بهبود بخشد.

هم چنین، بازارگرایی می تواند عملکرد محصولات جدیدی را که با توجه به سرعت نوآوری زودتر وارد بازار می شوند را نیز بهبود بخشیده و ارتقاء دهد. (2017) Prifti & Alimehmeti در پژوهشی رابطه بازارگرایی را با نوآوری و عملکرد محصول در ۹۹ شرکت تولیدی واقع در آلبانی مورد بررسی قرار داده و با استفاده از مدل معادلات ساختاری به تجزیه و تحلیل داده ها پرداخته اند.

نتایج بررسی ها نشان میهد که ایجاد، انتشار و بکارگیری داده ها فرایندی است که بازخورد بازار را به عمل ارزشمند تبدیل می کند. در واقع، روند کلی بازار گرایی به طور همزمان با یادگیری سازمانی و ظرفیت سازی صورت می گیرد. همچنین، یافته ها حاکی از این بوده که ایجاد داده ها به شدت تحت تأثیر انتشار داده ها قرار دارند.

اگرچه پژوهشگران هنوز در پی این هستند که بازارگرایی چگونه در برتری عملکرد محصول مشارکت دارد، ولی تاکنون، مطالعات اندکی میانجیهای بالقوه روابط بین بازار گرایی و عملکرد محصول جدید را بررسی کرده اند. بنابراین، با توجه به نقش و اهمیت سرعت نوآوری که یک انسجام تیمی و قابلیت پیچیده اجتماعی است و نمی تواند به راحتی از سوی رقبا توسعه و تقلید شود، به عنوان متغیر واسطه میانجی در پژوهش حاضر در نظر گرفته شده است. بدین ترتیب، هدف اصلی مطالعه حاضر ضمن طراحی مدل، بررسی روابط بین بازارگرایی و عملکرد محصول جدید با تأکید بر نقش میانجی گری سرعت نوآوری در صنعت چرم و صنایع وابسته به آن (کیف، کفش و …) تعریف شده است. چرا که، با توجه به سابقه طولانی صنعت چرم در تبریز و تبدیل شدن آن به یک قطب صنعتی در کشور و منطقه برای همه یک فرصت بوده، اما به نظر می رسد برای ایجاد بازاری پر رونق محصولات و فرایندها می تواند به عملکرد بنگاه منجر شود. در مطالعه دیگر، (2017) shabani Ebrahimpur، تأثیر بازارگرایی بر عملکرد شرکت با میانجی گری دوسو توانی نوآوری (اکتشاف نوآوری و بهره برداری نوآوری را در ۱۱۰ شرکت تولیدی واقع در شهرک صنعتی رشت مورد مطالعه قرار دادند و جهت تحلیل داده های جمع آوری شده، مدل سازی معادلات ساختاری را به کار گرفته اند که یافته ها نشان می دهد، بازارگرایی بر دوسو توانی نوآوری تأثیر مثبت دارد و نیز دوسو توانی نوآوری تأثیر مثبت بر عملکرد دارد. اما، تأثیر مستقیم بازارگرایی بر عملکرد شرکت مورد تأیید قرار نگرفته است. (2011) . Rodriguez – Pinto et al در مطالعه ای، تأثیر ترتیب ورود به بازار را بر روابط بین بازارگرایی و عملکرد محصول جدید البته، با در نظر گرفتن کیفیت و سرعت نوآوری مورد بررسی قرار دادند و تحلیل داده های گردآوری شده از ۲۴۴ شرکت تولید و توسعه محصول جدید (از قبیل: شرکت های غذایی، شیمیایی، پلاستیک، تجهیزات الکترونیکی و حمل و نقل) واقع در اسپانیا، با استفاده از مدل معادلات ساختاری نشان می دهد، بازارگرایی شرکت می تواند عملکرد محصولات جدید را که در زمان های گوناگون وارد بازار می شوند، از طریق تسهیل در توسعه محصولات با کیفیت، بهبود بخشد. هم چنین، بازارگرایی می تواند عملکرد محصولات جدیدی را که با توجه به سرعت نوآوری زودتر وارد بازار می شوند را نیز بهبود بخشیده و ارتقاء دهد. (2017) Prifti & Alimehmeti در پژوهشی رابطه بازارگرایی را با نوآوری و عملکرد محصول در ۹۹ شرکت تولیدی واقع در آلبانی مورد بررسی قرار داده و با استفاده از مدل معادلات ساختاری به تجزیه و تحلیل داده ها پرداخته اند. نتایج بررسی ها نشان میهد که ایجاد، انتشار و بکارگیری دادهها فرایندی است که بازخورد بازار را به عمل ارزشمند تبدیل می کند. در واقع، روند کلی بازارگرایی به طور همزمان با یادگیری سازمانی و ظرفیت سازی صورت می گیرد. هم چنین، یافته ها حاکی از این بوده که ایجاد داده ها به شدت تحت تأثیر انتشار داده ها قرار دارند.

اگرچه پژوهشگران هنوز در پی این هستند که بازارگرایی چگونه در برتری عملکرد محصول مشارکت دارد، ولی تاکنون، مطالعات اندکی میانجیهای بالقوه روابط بین بازار گرایی و عملکرد محصول جدید را بررسی کرده اند.

بنابراین، با توجه به نقش و اهمیت سرعت نوآوری که یک انسجام تیمی و قابلیت پیچیده اجتماعی است و نمی تواند به راحتی از سوی رقبا توسعه و تقلید شود، به عنوان متغیر واسطه اميانجی در پژوهش حاضر در نظر گرفته شده است. بدین ترتیب، هدف اصلی مطالعه حاضر ضمن طراحی مدل، بررسی روابط بین بازارگرایی و عملکرد محصول جدید با تأکید بر نقش میانجی گری سرعت نوآوری در صنعت چرم و صنایع وابسته به آن (کیف، کفش و …) تعریف شده است. چرا که، با توجه به سابقه طولانی صنعت چرم در تبریز و تبدیل شدن آن به یک قطب صنعتی در کشور و منطقه برای همه یک فرصت بوده، اما به نظر می رسد برای ایجاد بازاری پر رونق تا حدودی زمان را از دست داده است. هم چنین، با توجه به افزایش سریع تحولات جهانی و گذر از جامعه سنتی به جامعه داده های، توجه به استراتژی های جدید برای استفاده بهینه از فرصت ها و ارزش های جدید، مؤسسات را بیش از پیش ملزم به در نظر گرفتن سرعت در نوآوری کرده است. الذا، توجه به نتایج بررسی نقش سرعت نوآوری به عنوان متغیر مداخله گر، اهمیت این متغیر را در موفقیت این صنعت بیش از پیش آشکار خواهد کرد.

برای خواندن ادامه مقاله اینجا کلیک کنید.

راهکارهایی در تولید , فروش محصولات چرمی

راهکارهایی در تولید , فروش محصولات چرمی

راهکارهای موفقیت آمیز در تولید , فروش و بازاریابی محصولات چرمی

به در خواست اکثر دوستان دانشجویان و هنرجویان صنایع چرم دلیر قراره تجربه هایی را در امر آموزش , تولید و فروش محصولات چرمی رو در اختیار شما قرار بدهیم.

سرفصل‌های وبینار

((راهکارهای موفقیت آمیز در تولید , فروش وبازاریابی محصولات چرمی))

در این وبینار یاد بگیر :

خودشناسی قبل از تولید محصولات چرمی

آموزش صحیح و اصولی قبل از تولید

نقاط ضعف و قوت در تولید محصولات چرمی

چی تولید کنیم؟ چگونه تولید کنیم؟

بازاریابی و بیزنس

مشتری مداری , تعهد در تولید , فروش و بازاریابی

استفاده مناسب و بجا از شبکه های اجتماعی در جهت تبلیغ

عوامل افت فروش و ضرر و زیان

عامل های موفقیت و رشد

کسب و کار موفق در زمان بحران

مخاطبین

همه علاقه مندان به تولید و فروش محصولات چرمی دوزی

سوالات متداول

چگونه میتوانم بعد از دیدن ویدیو سوالات خود را در حیطه تولید و فروش محصولات چرمی بپرسم؟

میتوانید پرسش و پاسخ داشته باشیم , پیشنهاد میکنم سوالات مهم خود را در واتساپ (گوشه پایین سمت راست سایت) با ما مطرح نمایید , تا پاسخوگوی شما باشیم.

من علاقه مند به چرم دوزی و تولید آن هستم ولی هیچ تجربه ای در این زمینه ندارم آیا ویدیو برای من مناسب است؟

قطع به یقین بله

صنعت چرم مانند صنایع دیگر متاثر از فضای حاکم بر صنعت کشور بوده و با مشکلاتی نظیر شرایط تحریم، قوانین مالیاتی، قانون کار،کمبود نقدینگی، عدم حمایتهای عملی از صنعت روبرو است. در عين حال، بعضی از مشکلات حاکم بر صنعت کشور در صنعت چرم پررنگتر است. از سوی دیگر،این صنعت مسائل و مشكلات خاص خود را دارد؛ به عنوان مثال برگشت کُند سرمایه موجب کاهش شدید نقدینگی شده است.

همچنین با مسائلي نظير فرسودگی ماشین‌آلات، کمبود شدید نیروی انسانی ماهر و آموزش دیده هم در زمینه تولید و هم در زمینه مدیریت و بازرگانی مواجه هستیم و متاسفانه برنامه ای برای آموزش نیروی انسانی، برای صنعت یکصدساله کشورمان نداریم. در همین حال مسائل کمبود و کیفیت پوست خام گاوی، بوروکراسی پیچیده واردات و عدم دسترسی آسان به ماده اولیه مرغوب از بزرگترین مشکلات این صنعت است.

شرکت تکنولوژی های دباغی چرم Simac 2021

شرکت تکنولوژی های دباغی چرم Simac 2021

شرکت تکنولوژی های دباغی Simac برنامه ریزی های خود را برای نیمه دوم سال 2021 انجام داد.

این اطلاعیه در پی مجمع عمومی انجمن تولید کنندگان کفش، کالاهای چرم و ماشین آلات دباغی (Assomac) که در تاریخ 25 نوامبر برگزار شد منتشر شد.  همچنین طی این جلسه رئیس جدیدی برای دوره زمانی مربوط به سالهای 2020 الی 2024 منصوب گردید.

Assomac همچنین اعلام کرد که برپایی نمایشگاه تجارت بین الملل سال 2021 که به ماشین آلات و فناوری های مرتبط با بخش های چرم سازی، کفش و کالاهای چرمی اختصاص یافته بود نیز مجدداً برای نیمه دوم سال 2021 برنامه ریزی شده است. در واقع چالش هایی که ویروس کرونا ایجاد کرده است، به طور قابل توجهی بازدید کنندگان و علی الخصوص بازدید کنندگانی که از خارج از اتحادیه اروپا قصد شرکت در نمایشگاه را داشتند را تحت تأثیر خود قرار خواهد داد.

در این رابطه Assomac در بیانیه خود آورده که هنوز تاریخ مناسبی را برای برگزاری این رویداد تعیین نکرده اند و تا زمانی که نتوانند تضمینی جهت در نظر گرفتن ایمنی تمامی شرکت کنندگان و همچنین در دسترس قرار دادن برترین فرصتهای تجاری برای شرکت کنندگان بدهند، این نمایشگاه را برگزار نخواهند کرد.

Assomac همچنین اعلام داشت که در نمایشگاه پیش روی Lineapelle که بر اساس اعلام قبلی قرار است از 20 تا 24 مارس در شهر میلان ایتالیا برگزار شود، با یک راه حل اساسی جهت حضور در آنجا شرکت خواهند کرد. آنها همچنین اعلام کردند که به این موضوع امید دارند تا این نمایشگاه فرصتی مناسب جهت دیدار با دیگر بازدید کنندگان باشد و جامعه تکنولوژی های دباغی Simac را با یکدیگر در ارتباط نگه دارد.

در طی برگزاری این مجمع، Assomac همچنین خانم ماریا ویتوریا بروستیا (Maria Vittoria Brustia)، متخصص ماشین آلات مرتبط با تولید کفش چرمی از کمپانی بروستیا آلفا مکانیکا را به عنوان رئیس جدید انجمن منصوب کرد. تجهیزات اداری

Assomac رئیس جدید خود را تعیین می کند.

در طول برگزاری مجمع عمومی انجمن تولیدکنندگان کفش، کالاهای چرمی و ماشین آلات دباغی (Assomac) در تاریخ 25 نوامبر، ماریا ویتوریا بروستیا (Maria Vittoria Brustia) از متخصصان ماشین آلات تولید کفش چرمی کمپانی بروستیا آلفا مکانیکا (Brustia Alfameccanica) به عنوان رئیس جدید این انجمن منصوب شد.

کارشناسان ما آنلاین هستند

شروع مکالمه.Start the conversation
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی را انتخاب کنید Hello! Select support staff to chat on WhatsApp
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهی

We usually respond in minutes