خلاقیت قدرتی که تمامی ندارد – الهام در طراحی

خلاقیت قدرتی که تمامی ندارد – الهام در طراحی

هنرمند بدون خلاقیت بی معناست و تولید بدون توجه به ابعاد هنری آن در روزگار ما، تلاشی ناکام است. اگر در ابتدا، مهم ترین ویژگی لازم برای هر کالای تولیدی، ضرورت و نیاز کاربردی آن بود، طی دوران مولفه دیگری به نام “راحتی استفاده” به آن اضافه شد. الهام در طراحی کفش چرمی

امروز اما، ساختار زیباشناسی هر کالای تولیدی، سومین مولفه مهم در آن است. این زیباشناسی از تولید اتومبیل گرفته تا لوله پولیکا، از تولید یک قطعه جواهر گرفته تا پیکره بندی یک تراکتور، مورد توجه است.

بدین ترتیب در حرفه ما، که از خانواده پوشاک است، توجه به ابعاد هنری تولید کفش امری انکارناپذیر است.
در این میان هنرمندان ناگزیرند از عناصر، موجود، آشنا، دلپذیر الهام بگیرند و با اکثیر خلاقیت آنها را به اثری کاربردی و زیبا تبدیل کنند.
در این مجموعه عکس ها، نمونه هایی از تلاش های صورت گرفته در این خصوص دیده می شود.

در تصویر اول، برای تولید یک بوت سخت جان که قابلیت استفاده در پیاده روی های سخت مانند کوه نوردی را دارد، از کوه الهام در طراحی کفش گرفته شده است.

طراح نبوغ و خلاقیت خود را در استفاده حداقلی از این الهام نشان داده است، ضمیمه بالای این بوت با تغییر رنگ و فرم شیب دار آن، این طراحی کفش چرمی را زیبا کرده است.

خلاقیت قدرتی که تمامی ندارد - الهام در طراحی کفش خلاقیت قدرتی که تمامی ندارد - الهام در طراحی کفش

 

 

 

 

 

 

طرح دوم که از کف پوش الهام گرفته شده، اگر چه زیباست اما این طراحی کفش چرمی را بیشتر به جوراب شبیه کرده است.

کفش تولید شده زیباست اما طراح کفش بیش از طرح پایه، متاثر از طرح های دیگر هم در طراحی کفش الهام گزفته است.

خلاقیت قدرتی که تمامی ندارد - الهام در طراحی کفش خلاقیت قدرتی که تمامی ندارد - الهام در طراحی کفش

 

 

 

 

 

 

 

 

کفش سوم نشان می دهد که گاه الهامات اگر به خلاقیتی بنیادین تبدیل نشوند، حاصل کار موفق نخواهد بود.

این طراح مدعی است که از درخشش پراکنده انفجار یک ترقه آتش ساز برای تولید کفش چرمی اش استفاه کرده است اما محصول کار، کفشی است که گویی بیشتر زا اسپاگتی الهام یافته است.

از سوی دیگر جلال و درخشش انفجار نور در آسمان، واجد ریتمی شتاب ناک است که در پیکره کفش این شتاب دیده نمی شود.
رشته هایی تثبیت شده در رویه این کفش به نظر عناصری مزاحم و ناهمگون هستند که به شدت تاثیر منفی در زیبایی کفش داشته است.

خلاقیت قدرتی که تمامی ندارد - الهام در طراحی کفش خلاقیت قدرتی که تمامی ندارد - الهام در طراحی کفش

 

 

 

 

 

 

 

 

موفق ترین این کفش ها، کفش بنفش این تصویر است که از صندوقچه جواهر الهام در طراحی کفش چرمی گرفته شده اشت.

این طراحی آن چنان قوی است که حتی بدون دانستن و تماشای منبع الهام می توان حدس زد که این کفش از صندوقچه جواهر تاثیر گرفته است.

ترکیب رنگ بی نظیر توجه به شیب کفش و محل قرار گرفتن سینه پا در دایره تزئین روی کفش تصویری از گردن و گردنبند را برای پای پوش طراحی شده به ارمغان آورده است.

خلاقیت قدرتی که تمامی ندارد - الهام در طراحی کفش خلاقیت قدرتی که تمامی ندارد - الهام در طراحی کفش

 

 

 

 

 

 

 

سیبل تیراندازی ماهیتی خشن دارد.

اما این سیبل به فانتزی نزدیک است. بیننده با تماشای این سیبل انتظار یک بازی مفرح و شاد را دارد.
این سیبل به هیچ وجه تداعی کننده خشونت و خطر نیست.

طراح با الهام از ماهیت و معنای این سیبل و تنها با انتخاب چند نشانه از آن به خلق یک کفش زنانه شاد دست زده است. این
کفش معرف نوعی سبک زندگی است. زندگی ای که در آن حرکت و ریتم نقش مهمی دارد.

خلاقیت قدرتی که تمامی ندارد - الهام در طراحی کفش خلاقیت قدرتی که تمامی ندارد - الهام در طراحی کفش

 

 

 

 

 

 

 

 

شما هم نظرات و پیشنهادات خود را در زیر همین پست در قسمت نظرات برای ما ارسال نمایید.
حضور صنایع چرم دلیر در نمایشگاه کفش و چرم میلان  ایتالیا

حضور صنایع چرم دلیر در نمایشگاه کفش و چرم میلان ایتالیا

نمایشگاه کفش و چرم میلان ( Simac Tanning Tech ) از ۰۱ الی ۰۳ اسفند ۱۳۹۷ در شهر میلان کشور ایتالیا برگزار می گردد.

سه نمایشگاه سیماک، تنینگ‌تک و لیناپله در اسفند ماه سال‌جاری در شهر میلان ایتالیا برگزار خواهد شد. این سه نمایشگاه ویژه‌ی معرفی ماشین‌آلات،‌ مواد اولیه و صنایع جانبی چرم و کفش, محصولات چرمی است.

نمایشگاه کفش و چرم میلان ( Simac Tanning Tech ) رویدادی بین المللی است که با کیفیت ترین ماشین آلات و فن آوری های تولید چرم و کفش, صندل، منسوجات چرمی و صنایع رنگ چرم در آن به نمایش گذاشته می شوند.

نمایشگاه سیماک ویژه‌ی ماشین‌آلات کفش و سایر محصولات چرمی و نمایشگاه تنینگ‌ تک ویژه‌ ی ماشین‌آلات چرم می باشد.

حضور صنایع چرم دلیر در نمایشگاه کفش و چرم میلان ایتالیا

امسال، نمایشگاه کفش و چرم میلان بازهم رویدادی منحصر به فرد در صحنه بین المللی و مرجعی خاصی خواهد بود که جدیدترین تکنولوژی های موجود در آن دیده شده و به طور مستقیم تجربه خواهند شد.

این نمایشگاه فرصت بزرگی برای ملاقات با افراد فعال در این صنعت، رسمی سازی و انعقاد قراردادهای تجاری معتبر است.

این موضوع باعث شده تا حضور در این نمایشگاه برای صنایع چرم دلیر  که می تواند که در نمایشگاه فرصت دیدن بهترین و جدیدترین نوآوری های بازار را در یک جا کسب می کند، ضروری به نظر برسد.

نمایشگاه کفش و چرم میلان که نمایشگاهی بین المللی و کسب و کار مدار است و همیشه خدمات و فرصت های جدیدی را ارائه می کند، با برگزاری جلسات و گردهمایی ها و به منظور ارائه فرصت های تجاری، پذیرای افراد فعال در این صنعت از سراسر دنیا است.

شایان ذکر است، نمایشگاه امسال سیماک و تنینگ‌-تک با وجود استقبال کم‌نظیر دست‌اندرکاران صنعت چرم و کفش چرمی که نشان دهنده‌ی رونق مجدد این صنعت بعد از بحران اقتصادی است که در سال‌های اخیر گریبانگیر تمامی اقتصادهای جهان میباشد.

حضور صنایع چرم دلیر در نمایشگاه کفش و چرم میلان ایتالیا

صنایع چرم دلیر با حضور خود در این نمایشگاه، بی شک دستاوردهای بزرگی را برای ایران عزیزمان در بر خواهد داشت چرا که این تولیدکننده با نیم قرن سابقه همواره حامی کیفیت ، مد روز و طراحی های متنوع و مورد پسند ایرانیان بوده است.

شما می توانید در روز پنجشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲ به وقت ایران به صورت زنده گزارسهای تصویری از نمایشگاه کفش و چرم میلان ( Simac Tanning Tech ) را از طریق ایتسناگرام و دیگر شبکه های اجتماعی صنایع چرم دلیر مشاهده فرمایید.

تولید انرژی برق،‌ روغن و رنگ از انواع پسماندهای چرم سازی

تولید انرژی برق،‌ روغن و رنگ از انواع پسماندهای چرم سازی

تولید انرژی برق،‌ روغن و رنگ از انواع پسماندهای چرم سازی در صنعت

در مواجه با این انتقاد که دباغی در صنعت آلاینده‌ای است و دارای پسماندهای چرم سازی, برخی از سر بی‌اعتنایی شانه بالا می‌اندازند و می‌گویند کاری نمی‌توان کرد. اما برخی هم برای آن که سبزتر شوند وقت و سرمایه می‌گذارند و برای یافتن روش‌های جدید برای ساخت این نیروگاه حرارتی به سراغ گروه‌های مشاوره‌ای می‌روند.

گروه چرم اسکاتلند (SLG) در تاریخ ۱۵ ژوئیه به طور رسمی نیروگاه حرارتی جدیدش را در کارخانه اش واقع در بریج‌آووایر در غرب اسکاتلند افتتاح کرد.

یکی از اعضای خاندان پادشاهی انگلستان در مراسم افتتاح این نیروگاه حضور داشت و از تأسیسات دباغی وت بلوی این مکان هم بازدید کرد.

این نیروگاه حرارتی با صرف ۶ میلیون پوند احداث شده است که تمام این هزینه را هم SLG پرداخت کرده است.

احداث این نیروگاه گام مهمی در حرکت SLG به سوی خودکفایی در عرصه ی تولید انرژی با پسماندهای چرم سازی تا سال ۲۰۱۵ است و SLG قصد دارد تا در تمام تأسیسات خود با آلایندگی کربنی کمتر، چرم تولید کند.

پسماندهای چرم سازی جامد تأسیسات SLG در اسکاتلند را به این نیروگاه حرارتی حمل می‌کنند تا از آن ها انرژی گرمایی یا روغن تهیه کنند.
از این انرژی گرمایی برای گرم کردن آب برای عملیات دباغی در بریج آووایر و تأمین برق خشک‌کننده ها استفاده می‌شود.

روغن به دست آمده از چربی پوست نیز در میان تولیدکنندگان نرم‌کننده های صنعتی و زیست دیزل خواهان زیادی دارد و SLG در حال حاضر قسمت اعظم این روغن‌ها را می‌فروشد ولی می‌تواند از آن‌ها استفاده هم بکند.

حتی خاکستر تولید شده در این فرآیند هم خواهان دارد: شرکت‌هایی در صنعت ساخت و ساز از آن برای رنگ‌آمیزی آجر به رنگ قرمز استفاده می‌کنند.
جاناتان مویرهد رئیس SLG می‌گوید: «خیلی خوشحالیم که نیروگاه حرارتی به راه افتاد.
مشتریان ما و به خصوص مشتریان ما در صنعت خودروسازی خیلی به این کار و کاهش آلایندگی کربنی چرم‌ توجه دارند و در نتیجه مشتریان تازه‌ای پیدا کرده‌ایم.
این در صنعت چرم نقطه ی عطفی به حساب می‌آید».
بازار مبلمان چرمی فرصتی برای پولسازی تولیدکنندگان است

بازار مبلمان چرمی فرصتی برای پولسازی تولیدکنندگان است

تحقیقات شرکت «لکترا » در مورد تولیدکنندگان مبلمان چرمی و نگرش آنها درباره استفاده از ماشین آلات و فناوری برش دیجیتال، این شرکت را نسبت به چشم انداز رشد فعالیتش در بازار مبلمان چین خوشبین کرده است.

تحقیقات شرکت «لکترا » در مورد تولیدکنندگان مبلمان چرمی و نگرش آنها درباره استفاده از ماشین آلات و فناوری برش دیجیتال، این شرکت را نسبت به چشم انداز رشد فعالیتش در بازار مبلمان چین خوشبین کرده است.

لکترا در گزارشی، سه دلیل برای خوشبینی بخش تولیدکنندگان مبلمان چرمی در بازار مبلمان چین ذکر کرده است:

نخست آنکه «بازار محلی رو به شکوفایی » تولیدکنندگان مبلمان چین را ترغیب کرده است تا نگرش هایشان را تغییر دهند. این شرکت ها به جای آنکه بر صادرات تمرکز کنند اینک ترجیح می دهند که نیازهای داخلی را تامین کنند.

گروه مشاوره ای بوستون در تحقیقی در دسامبر ۲۰۱۵ اعلام کرد که اقتصاد مصرفی چین تا سال ۲۰۲۰ با رشدی ۵۰ درصدی به ۶٫۵ تریلیون دلار خواهد رسید. لکترا این مساله را افزایش گسترش طبقه متوسط و افزایش شمار خانواده های متمول نامیده است.

لکترا همچنین از نسل جدیدی سخن گفته که آزادانه پول خرج می کند. این مساله لکترا را متقاعد کرده که مردم پول بیشتری برای خرید مبلمان چرمی باکیفیت خرج خواهند کرد.

دلیل دوم برای خوشبینی در مورد بازار مبلمان چین آن است که رونق صنعت گردشگری باعث افزایش ساخت و ساز هتل ها می شود و قطعا اتاق های هتل ها به مبلمان چرمی نیاز خواهند داشت.

چین هم اکنون چهارمین مقصد گردشگری محبوب در سراسر دنیاست.

در سال ۲۰۱۵ حدود ۵۶٫۹ میلیون نفر از این کشور بازدید کردند. لکترا این آمار را از روزنامه انگلیسی دیلی تلگراف نقل کرده است.

انتظار می رود با توجه به نیاز مبرم برای اسکان گردشگران، شمار اتاق های هتل های چینی از ۲٫۵ میلیون به ۶٫۱ میلیون اتاق در سال ۲۰۲۵ برسد.

نکته سوم و پایانی اینکه تولید مبلمان اداری هم یک بازار مبلمان چرمی روبه رشد دیگر در چین است. این کشور آمریکا را پشت سر گذاشته و به اولین تولیدکننده مبلمان اداری تبدیل شده است.

شرکت CSIL در میلان که لکترا را در انجام این تحقیق یاری کرده است، می گوید که تخمین زده می شود تقریبا ۲٫۸ میلیون متر مکعب فضای اداری جدید در چین اضافه شده باشد و در سال ۲۰۱۶, ۴٫۲ میلیون متر مکعب دیگر در سال ۲۰۱۶ به آن افزوده شده باشد.

لکترا در پایان گزارش خود نتیجه گیری کرد که «چالش هایی وجود دارد که باید بر آنها قایق آمد اما این تغییرات فرصتی پولساز برای تولیدکنندگان مبلمان چرمی در بازار چین خواهد بود.

کفش چرم؛ حفاظی برای مقابله با گزند یا ابزاری برای زیبایی

کفش چرم؛ حفاظی برای مقابله با گزند یا ابزاری برای زیبایی

ابداع پای پوش ( کفش ها ) یکی از مهمترین اختراعات بشری است.

این کفش چرم؛ حفاظی برای مقابله با گزند یا ابزاری برای زیبایی – صنعت پاشنه در کفش ها

انسان ها با بهره گیری از حفاظ پاها توانستند قدرت تحرک خود را بالا ببرند.

در هنگامه های فرار به راحتی قدم بردارند. پاها را از گزند خار و سنگ و سرما حفظ کنند.

ابداع پای پوش ( کفش ها ) یکی از مهمترین اختراعات بشری است.این کفش چرم؛ حفاظی برای مقابله با گزند یا ابزاری برای زیبایی - صنعت پاشنه

برای مدت های طولانی، آنچه که ما کفش می نامیم کارکردی جز حفظ و نگهداری از پاها و سلامت آنها نداشت.

همانگونه که این موضوع در خصوص تن پوش ها صدق می کرد.

اما به مرور با رشد امکانات رفاهی بشری و زندگی مستقر به جای کوچ گردی، موضوع تنوع و زیبایی که بیشتر بر نیم تنه بالای مردم مانند تاج و گردنبند و حتی دست بند دیده می شد به بخش های دیگر بدن نیز کشیده شد.

نخست لباس ها به موضوع زیبایی و وقار تبدیل شدند و سپس پای پوش ها.

از این روی وقتی به کفش چرم نگاه می کنیم اگر چه باید کارکرد پوشانندگی آن را در نظر داشت اما ویژگی زیبایی در آن به حدی شدت یافته که گاه از میزان این اهمیت کاسته شده است.

ابداع پای پوش ( کفش ها ) یکی از مهمترین اختراعات بشری است.این کفش چرم؛ حفاظی برای مقابله با گزند یا ابزاری برای زیبایی - صنعت پاشنه

در این مجموعه، بخش بزرگی از مدل های کفش چرم مرتبط با فصل زمستان است. فصل باران و برف و زمین هایی خزده.

اما آنچه مسلم است کمتر بانویی قادر است با این کفش ها و چکمه ها با این نوع پاشنه در چنین شرایط جوی به راحتی راه برود و یا دست کم مسافت طولانی را طی کند.

این کفش ها متعلق به افرادی است که قرار است با استفاده از کفش چرم در فصل زمستان، اما در محیطی غیرزمستانی و با کمترین زمان ممکن جهت حرکت و تحرک از آن استفاده کنند.

ابداع پای پوش ( کفش ها ) یکی از مهمترین اختراعات بشری است.این کفش چرم؛ حفاظی برای مقابله با گزند یا ابزاری برای زیبایی - صنعت پاشنه

این موضوع را هم طراح و تولید کننده و هم مصرف کننده به خوبی آگاهند.

کفش چرم های آخر این مجموعه نیز نوعی طرح خلاقانه است.

تا کنون بیشترین خلاقیت ها در تولید کفش چرم را در طراحی رویه کفش و پاشنه ها آن دیده بودیم اما در این کفش ها کفه کفش به عنصر خلاقانه تبدیل شده است.

این یک نمونه کم یاب از مجموعه کفش هایی است که تاکنون در این صفحه در معرض دید قرار داده ایم.

ابداع پای پوش ( کفش ها ) یکی از مهمترین اختراعات بشری است.این کفش چرم؛ حفاظی برای مقابله با گزند یا ابزاری برای زیبایی - صنعت پاشنه

در طراحی خلاقانه کفی کفش چند موضوع بسیار مهم است، نخست وضعیت دیده شدن آن و دوم رعایت استاندارد برای تعادل پا در وضعیت ثابت و حرکتی.

اگر چه نفس این خلاقیت بسیار مهم است که سه مدل اول این طراحی جذابیت چندانی ندارند و همه جذابیت ها د مدل آخر آن دیده می شود.

ابداع پای پوش ( کفش ها ) یکی از مهمترین اختراعات بشری است.این کفش چرم؛ حفاظی برای مقابله با گزند یا ابزاری برای زیبایی - صنعت پاشنه

وضعیت هارمونیک و متعادلی که بین پاشنه، شیب کفه، تسمه بالا کفش و فرم دو تکه و رویه کفش به وجو آورده، این کفش را به سان یک پرنده در حال پرواز د رآورده است.

اگر چه در ظاهر کمی عدم تعادل در طراحی دیده می شود اما باید به یاد داشت که کفش در پا باید زیبا باشد و وقتی این کفش پوشیده شود، ساق پا به عنوان یک ستون چنان استواری به کفش می دهد که نمی توان از تحسین آن باز ایستاد.

ابداع پای پوش ( کفش ها ) یکی از مهمترین اختراعات بشری است.این کفش چرم؛ حفاظی برای مقابله با گزند یا ابزاری برای زیبایی - صنعت پاشنه

ابداع پای پوش ( کفش ها ) یکی از مهمترین اختراعات بشری است.این کفش چرم؛ حفاظی برای مقابله با گزند یا ابزاری برای زیبایی - صنعت پاشنه

ابداع پای پوش ( کفش ها ) یکی از مهمترین اختراعات بشری است.این کفش چرم؛ حفاظی برای مقابله با گزند یا ابزاری برای زیبایی - صنعت پاشنه

ابداع پای پوش ( کفش ها ) یکی از مهمترین اختراعات بشری است.این کفش چرم؛ حفاظی برای مقابله با گزند یا ابزاری برای زیبایی - صنعت پاشنه

فراخوان حفاظت از نام چرم

فراخوان حفاظت از نام چرم

کمیته جهانی هماهنگی چرم (GLCC) خواستار حمایت و حفاظت گسترده تر از نام «چرم» شد.

فراخوان حفاظت از نام چرم

کمیته جهانی هماهنگی چرم (GLCC), این کمیته سازمانی فراگیر است که نمایندگانی از شورای بین المللی اتحادیه های بازرگانان پوست خام، پوست و چرم (ICHSLTA)، شورای بین المللی دباغان (ICT) و اتحادیه بین المللی فناوران و انجمن های شیمیدانان چرم (IULTCS) در آن حضور دارند.

کمیته جهانی هماهنگی چرم به منظور مقابله با آنچه که «گسترش توصیف های نادرست و گمراه کننده» از نام چرم خوانده است،
از دولت های سراسر دنیا خواست تا سازوکاری حقوقی در زمینه حفاظت از نام چرم ایجاد کنند زیرا سوءاستفاده از این نام می تواند «مصرف کنندگان را گمراه و گیج» کند.

این کمیته معتقد است که تنها از طریق ایجاد قوانین مناسب می تواند با «توصیف های اشتباه و گمراه کننده» از نام چرم مقابله کرد و گفته که چنین اقداماتی از برندها در مقابل رقابت ناسالم حمایت کرده و به مصرف کنندگان نیز قدرت می بخشد.

این کمیته بطور مشخص از اتحادیه اروپا خواسته است تا پیشگام شده و «قوانین در زمینه سلامت چرم» را برای ۲۸ عضو خود تصویب کند.

صنایع تولید کفش تا کنون برای نظارت بر رویه، کفی و آج کفش قوانینی در نظر گرفته است.

از اتحادیه اروپا خواسته شده است تا در این راستا حمایت های بیشتری از تولیدکنندگان کفش انجام شود.

کمیته جهانی هماهنگی چرم دولت آمریکا را هم تشویق کرده است تا در زمینه تصویب قوانین و قواعد جدید با اتحادیه اروپا همکاری کند.

کمیته جهانی هماهنگی چرم در نشستی در حاشیه «نمایشگاه چرم تمام چینی» که به تازگی در شانگ های برگزار شد، اعلام کرد که استفاده از نام چرم برای توصیف برخی مواد غیرچرمی افزایش یافته است.

این کمیته در تشریح این مساله گفت «این مواد عبارت است از برخی مشتقات سوخت های فسیلی یا محصولاتی که از قارچ، آناناس و تاکستان ها به دست می آید. »

استفن جسکه معاون ارشد شرکت GST که در حوزه تولید چرم خودرو فعالیت می کند در کنگره جهانی چرم در شانگ های نسبت به «استفاده شرکت های خودروسازی از نام های خیالی و محصولات شبه چرمی» هشدار داد.

وی تاکید کرد که در مورد استفاده از این مواد و محصولات «هیچ گونه شفافیتی وجود ندارد.» جسکه افزود سردرگمی مصرف کنندگان زمانی بیشتر می شود که «فروشندگان ناآگاه نمی توانند درباره این نام های خیالی توضیحات مناسبی به خریدار ارائه کنند.»

کمیته جهانی هماهنگی چرم تاکید کرد که چرم تنها به پوست یا پوست خام حیوانات اطلاق می شود که به میزان مناسبی دباغی شده است تا از فاسد شدن آن جلوگیری شود.

این کمیته افزود:
اعتبار خوب چرم توسط بازرگانان بی مبالات لطمه دیده است که این امر به نوبه خود بر تصور عمومی از چرم نیز تاثیر نامطلوبی گذاشته است.

به همین دلیل، بازار چرم دچار زیان هایی شده که به تولیدکنندگان واقعی چرم و مصرف کنندگان آن در سراسر دنیا ضربه زده است.

به منظور مقابله با این وضعیت، در صنعت دباغی برزیل «کمپین های صحت» به راه افتاده است تا قوانین چرم این کشور را به درستی اجرا کند.

چینی ها را هم به استفاده از «مار کهای واقعی چرم» ترغیب کند.

در چارچوب این کمپین تلاش هایی نیز به منظور ترغیب آمریکایی ها برای بازنگری در دستورالعمل های چرم و فعالیت های اروپایی های در حوزه هماهنگ کردن قوانین داخلی کشورهای عضو اتحادیه اروپا درباره چرم آغاز کرده است.

کمیته جهانی هماهنگی چرم اعلام کرد:
حمایت از چرم در مقابل توصیف ها و استفاده های نادرست باعث افزایش ارزش محصولات چرم یخواهد شد و قیمت واقعی آن در مقابلبه ای اجناس تقلبی و غیرچرمی را به راحتی توجیه می کند.

برندها بیش از پیش ارزش شفافیت و سلامت کالا را درک می کنند زیرا این مساله به نفع بازار چرم است و باعث می شود که مشتری به تولیدات چرمی وفادار بماند.

به گفته این کمیته، بازار برای همه مواد و محصولات چرمی جا دارد، به شرطی که باید به روشنی و به درستی برای آنها بازاریابی شود.

برگرفته از نشریه آموزشی، پژوهشی انجمن چرم ایران