Warning: file_put_contents(): Only 0 of 117 bytes written, possibly out of free disk space in /home/dalirlea/public_html/wp-content/plugins/accesspress-custom-css/accesspress-custom-css.php on line 165

تولید انرژی برق،‌ روغن و رنگ از انواع پسماندهای چرم سازی در صنعت

در مواجه با این انتقاد که دباغی در صنعت آلاینده‌ای است و دارای پسماندهای چرم سازی, برخی از سر بی‌اعتنایی شانه بالا می‌اندازند و می‌گویند کاری نمی‌توان کرد. اما برخی هم برای آن که سبزتر شوند وقت و سرمایه می‌گذارند و برای یافتن روش‌های جدید برای ساخت این نیروگاه حرارتی به سراغ گروه‌های مشاوره‌ای می‌روند.

گروه چرم اسکاتلند (SLG) در تاریخ ۱۵ ژوئیه به طور رسمی نیروگاه حرارتی جدیدش را در کارخانه اش واقع در بریج‌آووایر در غرب اسکاتلند افتتاح کرد.

یکی از اعضای خاندان پادشاهی انگلستان در مراسم افتتاح این نیروگاه حضور داشت و از تأسیسات دباغی وت بلوی این مکان هم بازدید کرد.

این نیروگاه حرارتی با صرف ۶ میلیون پوند احداث شده است که تمام این هزینه را هم SLG پرداخت کرده است.

احداث این نیروگاه گام مهمی در حرکت SLG به سوی خودکفایی در عرصه ی تولید انرژی با پسماندهای چرم سازی تا سال ۲۰۱۵ است و SLG قصد دارد تا در تمام تأسیسات خود با آلایندگی کربنی کمتر، چرم تولید کند.

پسماندهای چرم سازی جامد تأسیسات SLG در اسکاتلند را به این نیروگاه حرارتی حمل می‌کنند تا از آن ها انرژی گرمایی یا روغن تهیه کنند.
از این انرژی گرمایی برای گرم کردن آب برای عملیات دباغی در بریج آووایر و تأمین برق خشک‌کننده ها استفاده می‌شود.

روغن به دست آمده از چربی پوست نیز در میان تولیدکنندگان نرم‌کننده های صنعتی و زیست دیزل خواهان زیادی دارد و SLG در حال حاضر قسمت اعظم این روغن‌ها را می‌فروشد ولی می‌تواند از آن‌ها استفاده هم بکند.

حتی خاکستر تولید شده در این فرآیند هم خواهان دارد: شرکت‌هایی در صنعت ساخت و ساز از آن برای رنگ‌آمیزی آجر به رنگ قرمز استفاده می‌کنند.
جاناتان مویرهد رئیس SLG می‌گوید: «خیلی خوشحالیم که نیروگاه حرارتی به راه افتاد.
مشتریان ما و به خصوص مشتریان ما در صنعت خودروسازی خیلی به این کار و کاهش آلایندگی کربنی چرم‌ توجه دارند و در نتیجه مشتریان تازه‌ای پیدا کرده‌ایم.
این در صنعت چرم نقطه ی عطفی به حساب می‌آید».

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea3) in Unknown on line 0