تحقیقات شرکت «لکترا » در مورد تولیدکنندگان مبلمان چرمی و نگرش آنها درباره استفاده از ماشین آلات و فناوری برش دیجیتال، این شرکت را نسبت به چشم انداز رشد فعالیتش در بازار مبلمان چین خوشبین کرده است.

تحقیقات شرکت «لکترا » در مورد تولیدکنندگان مبلمان چرمی و نگرش آنها درباره استفاده از ماشین آلات و فناوری برش دیجیتال، این شرکت را نسبت به چشم انداز رشد فعالیتش در بازار مبلمان چین خوشبین کرده است.

لکترا در گزارشی، سه دلیل برای خوشبینی بخش تولیدکنندگان مبلمان چرمی در بازار مبلمان چین ذکر کرده است:

نخست آنکه «بازار محلی رو به شکوفایی » تولیدکنندگان مبلمان چین را ترغیب کرده است تا نگرش هایشان را تغییر دهند. این شرکت ها به جای آنکه بر صادرات تمرکز کنند اینک ترجیح می دهند که نیازهای داخلی را تامین کنند.

گروه مشاوره ای بوستون در تحقیقی در دسامبر ۲۰۱۵ اعلام کرد که اقتصاد مصرفی چین تا سال ۲۰۲۰ با رشدی ۵۰ درصدی به ۶٫۵ تریلیون دلار خواهد رسید. لکترا این مساله را افزایش گسترش طبقه متوسط و افزایش شمار خانواده های متمول نامیده است.

لکترا همچنین از نسل جدیدی سخن گفته که آزادانه پول خرج می کند. این مساله لکترا را متقاعد کرده که مردم پول بیشتری برای خرید مبلمان چرمی باکیفیت خرج خواهند کرد.

دلیل دوم برای خوشبینی در مورد بازار مبلمان چین آن است که رونق صنعت گردشگری باعث افزایش ساخت و ساز هتل ها می شود و قطعا اتاق های هتل ها به مبلمان چرمی نیاز خواهند داشت.

چین هم اکنون چهارمین مقصد گردشگری محبوب در سراسر دنیاست.

در سال ۲۰۱۵ حدود ۵۶٫۹ میلیون نفر از این کشور بازدید کردند. لکترا این آمار را از روزنامه انگلیسی دیلی تلگراف نقل کرده است.

انتظار می رود با توجه به نیاز مبرم برای اسکان گردشگران، شمار اتاق های هتل های چینی از ۲٫۵ میلیون به ۶٫۱ میلیون اتاق در سال ۲۰۲۵ برسد.

نکته سوم و پایانی اینکه تولید مبلمان اداری هم یک بازار مبلمان چرمی روبه رشد دیگر در چین است. این کشور آمریکا را پشت سر گذاشته و به اولین تولیدکننده مبلمان اداری تبدیل شده است.

شرکت CSIL در میلان که لکترا را در انجام این تحقیق یاری کرده است، می گوید که تخمین زده می شود تقریبا ۲٫۸ میلیون متر مکعب فضای اداری جدید در چین اضافه شده باشد و در سال ۲۰۱۶, ۴٫۲ میلیون متر مکعب دیگر در سال ۲۰۱۶ به آن افزوده شده باشد.

لکترا در پایان گزارش خود نتیجه گیری کرد که «چالش هایی وجود دارد که باید بر آنها قایق آمد اما این تغییرات فرصتی پولساز برای تولیدکنندگان مبلمان چرمی در بازار چین خواهد بود.